Nurkowanie w H2Ostróg

1

Zajęcia ze Szkołą Nurkowania NAUI to jedna z wakacyjnych niespodzianek aquaparku. Chętnych do skorzystania z tej atrakcji nie brakowało.

 

- reklama -

 

 

W czwartek, 10 lipca w H2Ostróg odbyły się pierwsze zajęcia z nurkowania, prowadzili je doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów. Osoby, które były w tym czasie na pływalni, mogły bezpłatnie skorzystać z atrakcji. – Zanurkować może każdy, kto skończył 10 lat i nie ma problemów z układem krążenia. Sprzęt, w który wyposażony jest nurek bezpiecznie unosi go na wodzie, więc nawet osoby nie potrafiące pływać mogą śmiało nurkować – tłumaczyła  Justyna Jagieła ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów.

Chętnych do zobaczenia basenu z innej perspektywy nie brakowało. – Niezwykła podwodna przygoda, mimo że tylko w basenie. Od dawna chciałem spróbować sztuki nurkowania, ale wcześniej nie miałem okazji. Nie ukrywam, że chciałbym zrobić taki kurs, bo interesuję się akwarystyką. Często wyjeżdżamy w egzotyczne kraje, więc idealnie byłoby zobaczyć podwodny świat na własne oczy- relacjonował Jarosław Bednarz, na co dzień mieszkający w Szwecji. Jego zachwyt podziela syn Marcel. 11-latek również odważył się założyć profesjonalny sprzęt, w tym 15 kg butlę na plecy i zanurkować. – Do Raciborza przyjechaliśmy odwiedzić rodzinę, pierwszy raz jesteśmy w aquaparku, a tu taka niespodzianka. Na początku trochę się bałem, ale teraz jestem zachwycony. Chciałbym to powtórzyć- powiedział po wyjściu z wody Marcel Bednarz.  

– Doskonała zabawa, niezapomniane emocje, aż tchu mi w piersiach zabrakło – powiedział tuż po przepłynięciu w aparaturze nurka Marcin Wilczek, 22-letni mieszkaniec Boguchwałowa.

Pokazowe zajęcia z nurkowania na raciborskiej pływalni odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca od  godz. 18.00 do 19.00. – Nurkowanie to wspaniała zabawa, dzięki której poznajemy zupełnie inny świat, nieznany, oderwany od rzeczywistości – podkreśliła Justyna Jagieła, instruktorka, która nurkowała w najpiękniejszych zakątkach świata.  – Często jeździmy do Austrii i Czech, ale tam szkolimy tylko technikę. Aby podziwiać podwodne krajobrazy jeździmy do Egiptu, Chorwacji, a nawet udało nam się polecieć do Indonezji i na Filipiny. Nurkowanie to naprawdę cenna umiejętność, dająca niewyobrażalne możliwości zwiedzenia miejsc niedostępnych dla większości turystów- zachęcała J. Jagieła z rydułtowskiej szkoły nurkowania.

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Czy to była jednorazowa akcja, czy mają zamiar powtarzać ją regularnie? Chętnie bym się wybrał, ale nic o niej nie wiedziałem. Jak h2ostróg tak będzie się promował, to nie wróżę mu długiego żywota – czemu nie ma nigdzie plakatów czy reklam?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here