Ujawniamy zawartość portfeli radnych w powiecie

7

Najwięcej zarabia starosta. Największe oszczędności natomiast zgromadził radny Winiarski.

- reklama -

 

Znamy już oświadczenia majątkowe radnych powiatowych za 2013 rok.

 

Starosta Hajduk zarobił 161 tysięcy zł. Inwestuje przede wszystkim w papiery emerytalne – ulokował w nich 89 tysięcy zł. Wicestarosta Chroboczek zarobił w starostwie 144333 zł. Do pensji dorzucił 7 tysięcy złotych z tytułu wykonania audytów dla TUV Rheinland. Wicestarosta ma oszczędności w wysokości 22 tysięcy i papiery wartościowe Amplico Life (713 jednostek za 25 zł). Członek Zarządu Powiatu Józef Stukator  z tytułu zatrudnienia w starostwie zarobił 132 tysiące. Radny zaoszczędził 15 tysięcy zł.

 

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Władysław Gumieniak  osiągnął dochód z tytułu emerytury w wysokości 31 tysięcy zł. Wysokość jego diety to 21 tysięcy złotych. Oprócz tego kasuje 6 tysięcy za najem mieszkania i 4 tysiące za członkostwo w radzie nadzorczej „Nowoczesnej”. Odłożył 8 i pół tyś. zł.

 

Krzysztof  Ciszek z tytułu zatrudnienia w szkole nazbierał 67 tysięcy złotych. Wysokość diety tego radnego wyniosła 17 880 zł. (jego oszczędności wyniosły 30 tysięcy). Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Łukasz Kocur za asystenturę u europosła wyciągnął 70 tysięcy złotych. Do tego dorzucił dietę w wysokości 21 tysięcy złotych. Oszczędności nie ma.

 

Leon Fiołka w pozycji dochody wpisał sumę 59 tysięcy zł. z tytułu emerytury i 14 tysięcy diety.Zaoszczędził 17 tysięcy złotych.

 

 

Starosta Hajduk jest najlepiej opłacanym urzędnikiem w powiecie

 

Teresa Frencel z tytułu zatrudnienia w NSSZ „S” otrzymała 57 tysięcy, a jej emerytura wyniosła 37 tysiące złotych. Do tych kwot należy dopisać jeszcze dietę radnego w wysokości 12 tysięcy złotych. Oszczędności radnej wyniosły 14 i pół tysiąca oraz 2400 euro.

Radny Leszek Fulneczek zarobił w szkole 39 tysięcy złotych i dorzucił do tego dietę radnego w wysokości 12 tysięcy złotych. Oszczędności tego radnego to aż 165 tysięcy. Radny Marceli Klimanek osiągnął z tytułu praktyki lekarskiej dochód w wysokości 12 tysięcy złotych, a jego dieta wyniosła 19 tysięcy złotych. Radny Klimanej odłożył 10 tyś. zł oraz 1300 euro.  Prawie 80 tysięcy zarobił w Urzędzie Miasta Marek Kurpis (Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w UM Racibórz). Wysokość jego diety wyniosła 21 tysięcy zł. Zgromadził oszczędności na kwotę 7 tysiecy.  

 

Rafał Lazar z tytułu zatrudnienia w placówkach szkolnych zarobił 146 tysięcy zł. Wysokość jego diety to 12 tysięcy złotych. Zachomikował 10 tysięcy zł. Zatrudniony w konsulacie niemieckim Leonard Malcharczyk zarobił 155 tysiące. Z tytułu umów zlecenia i dzieła radny zarobił prawie 70 tysięcy, z praw autorskich wpłynęła mu kwota 6,8 tysiąca. Do tego dorzucił dietę w wysokości 20 tysięcy. Jego oszczędności to ponad 120 tysięcy zł.

 

Radny Franciszek Marcol, który pracuje jako dyrektor szkoły w Zwonowicach zarobił z tego tytułu prawie 80 tysięcy złotych.  Zlecenia i dzieła przyniosły mu ok. 8 tysięcy. Do tego dorzucił dietę w wysokości 12 tysięcy. Oszczędności radnego wyniosły 20 tysięcy złotych i 7300 euro.

 

Norbert Mika jako dyrektor gimnazjum zarobił prawie 84 tysiące. Do tego doszła dieta w wysokości 20 tysięcy oraz umowy zlecenia i dzieła na kwotę 10 tysięcy. Oszczędności radnego Miki wyniosły blisko 74 tysiące zł i papiery wartościowe na kwotę 80 tysięcy.

 

Następnym w kolejności jest radny Piotr Olender profesor w Gdyni i na naszej PWSZ. Z tytułu działalności zawodowej radny zarobił 115 tysięcy złotych. Dorzucił do tego prawa autorskie na kwotę 3,5 tysiąca, umowy zlecenia oraz dzieła opiewające na 11 tysięcy oraz dietę w wysokości 22 tysięcy złotych. Oszczędności radnego Olendra wyniosły 122 tysiące zł.

 

Adrian Plura zarobił w 2013r. jako dyrektor szkoły w Rudach prawie 75 tysięcy zł. Ze starostwa uzyskał lekko ponad 21 tysięcy zł. Oszczędności Radnego Plury wyniosły 50 tysięcy.

 

Piotr Sholz, który jako radny zarobił 11 tysięcy, a z własnej działalności gospodarczej dorobił się 26 tysięcy. W tym roku ponadto sprzedał dom o wartości 41 tysięcy. Jego oszczędności to 900 dolarów amerykańskich. Radny Jerzy Staroń z tytułu własnej działalności gospodarczej uzyskał dochód w wysokości 46 tysięcy. Jego dieta jako radnego wyniosła 12 tysięcy zł. Deklaruje, ze  nie ma oszczędności. Adam Wajda jako sekretarz gminy w Pietrowicach Wielkich zarobił prawie 86 tysięcy, jego dieta natomiast wyniosła 24 i pół tysiąca. W oświadczeniu wskazał, że nie ma oszczędności.

 

Pracujący w Rafako radny Wierzbicki zarobił 39 tysięcy, z tytułu diety radnego dostał 12 tysięcy. Podobnie jak radny Wajda Artur Wierzbicki wskazał w oświadczeniu majątkowym, że nie ma oszczędności.

Radny Ryszard Winiarski z tytułu własnej działalności gospodarczej zarobił ponad 120 tysięcy złotych. Do tego dorzucił 21 tysięcy z diety radnego oraz 14 tysięcy z Banku Spółdzielczego i prawie 4 tysiące ze spółdzielni „Nowoczesna”. Jego oszczędności wyniosły ponad 210 tysięcy zł.

 

Radna Brygida Abrahamczyk w ubiegłym roku z gospodarki „wyciągnęła” 25 tysięcy złotych. Do tego dorzuciła 21 tysięcy złotych z diety radnego. Oszczędności tej radnej wyniosły 3 tysiące zł.

 

/l/

 

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Dobrze by było aby rozliczyć radnych z ich działalności w ostatniej kadnecji – ilość interpelacji, interwencji, załatwionych spraw itd. To dałoby by obraz, jak byli zaangażowanii w działalność radnego czy też byli tylko maszynkami do głosowania.

  2. Bardzo smieszne. Radny Marceli Klimanek – lekarz ginekolog. biedaczek. Taki marny dochód nawet moja babcia emerytka ma większy. Chyba przymiera głodem. Jak dla mnie te deklaracje to kpina!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here