Mammobus będzie krążyć po powiecie pod koniec lipca

1

badania mammograficzne w znacznej mierze mogą przyczynić się do wczesnego wykrycia choroby i skutecznej walki z rakiem piersi.

W Polsce rak piersi zbiera śmiertelne żniwo. W 2010 roku zmarło na niego 5200 kobiet. Ten rodzaj nowotworu stanowi aż 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce. Jedynie 20% przypadków tej choroby jest diagnozowane we wczesnym stadium. Mammografia prowadzi do obniżenia aż o 25 procent śmiertelności z powodu raka piersi dostarczając materiału diagnostycznego.

- reklama -

 

W Polsce do bezpłatnego badania jest uprawniona naprawdę liczna grupa kobiet (panie między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie badały się w ten sposób.. Ponad połowa z nich nie skorzystała z tej okazji. Gminy powiatu raciborskiego zapraszają panie do odwiedzenia mammobusu, który będzie krążył po regionie. Informacja o badaniu jest dostępna na stronie www.mammo.pl, a szczegółowe informacje można otrzymać także pod numerem 586 662 444. Fachowa obsługa gwarantuje wiedzę 7 dni w tygodniu.

 

Mammografia ratuje przed śmiercią 1 na 4 kobiety. Zbadaj się i nie daj się rakowi. Weź ze sobą również swoje koleżanki, bo rak nie wybiera.

 

Mammobus odwiedzi:

 

Krzyżanowice – 28 lipca przy Urzędzie Gminy, przy ulicy Głównej 5

Kuźnia Raciborska – 29 lipca przy miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Klasztornej 9

Pietrowice Wielkie  – 29 lipca przy Ośrodku Zdrowia, ul. Janowska 15

 

 Badania wykona firma LUXMED Diagnostyka.

 

/l/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ja tak dowiedziałam się o swojej chorobie. Przypadkiem, bardziej dla męża niż dla siebie, weszłąm do busa. Ta decyzja uratowała mi zycie. Kobietki, badajcie się!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here