Tancerze Źródła wrócili z Festiwalu w Bułgarii

1

Mażoretki ze SKZR "Źródło" wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu "Balkan Folk Best" w Bułgarii.

- reklama -

 

Wyjazd miał miejsce w dniach 27.06 – 11.07.2014. W trakcie podróży autokarem tancerze mieli cały dzień przerwy na plażowanie nad zalewem Ada Ciganlija w Serbii. Po dotarciu na miejsce  grupy zamieszkały w hotelu Neva w miejscowości Kitten koło Primorska. Raciborzanie mając prawo wyboru zakwaterowania kolejny raz wybrali hotel w pobliżu plaży z pięknym basenem na zewnątrz. Prócz koncertów festiwalowych całe dnie spędzali  w krystalicznie czystym i przyjemnie cieplutkim morzu oraz w hotelowym basenie. Wieczory wypełnione były spotkaniami integracyjnymi z innymi zespołami , dyskotekami, grą w siatkówkę lub piłkę nożną na przyhotelowym boisku.

Był też czas na zwiedzenie zabytkowego miasta Sozopol i  podróż łodzią po rzece Ropotamo, w którym zobaczyli wiele mieszkających tam żółwi.

Dzieci i młodzież najmilej wspominają dzień spędzony w parku wodnym w Primorsku i jedną z dyskotek, na której wszyscy uczestnicy wskoczyli w ubraniach do basenu i tam bawili się dalej.

Ponieważ starsze grupy folklorystyczne wyjeżdżają jeszcze w tym roku na Festiwale do Austrii i Meksyku – do Bułgarii wybrali się z  młodszą grupą dzieci ich rodzice, którzy nauczyli się wcześniej układu Poloneza. Jako debiutanci zatańczyli w Kitten w strojach Księstwa Warszawskiego, zaś ich dzieci w strojach rozbarskich zatańczyły wiązankę tańców śląskich. Mażoretki  „ Tęcza I” zaprezentowały się w układach, które już za miesiąc tańczyć będą na Mistrzostwach Świata w Pradze.

Zespoły z Raciborza pojechały do Bułgarii wraz z mażoretkami „Arabeska” z Gminy Nędza, gdyż łączy je osoba wspólnego choreografa, którym jest Aldona Krupa – Gawron.

 

publ. /ps/

 

 ———————————————————–

 

zobacz także:

 

Zespół Arabeska po raz trzeci wziął udział w festiwalu Balkan Folk Fest.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here