Narodowcy świętowali powrót Wodzisławia do Polski [ZDJĘCIA]

7

4 lipca 1922 roku na wodzisławski rynek wkroczyło Wojsko Polskie. Symbolicznie datę tę uznaje się za powrót ziemi wodzisławskiej do macierzy.

III Marsz Wyzwolenia Wodzisławia Śląskiego przyciągnął na wodzisławski rynek kilkudziesięciu patriotów, członków i sympatyków ruchu narodowego (Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska), członków Klubu Gazety Polskiej, przedstawicieli grupy rekonstrukcyjnej Narodowych Sił Zbrojnych (Zgrupowanie "Bartek"), mieszkańców miasta i regionu. Zabezpieczony przez policję marsz rozpoczął się o godz. 17.00 19 lipca. Uczestnicy pochodu skandowali hasła patriotyczne i antykomunistyczne. Obyło się bez incydentów.

- reklama -

 

Marsz zorganizowano w rocznicę wkroczenia wojsk polskich na wodzisławski rynek, którą to datę uznaje się symbolicznie za powrót ziemi wodzisławskiej do macierzy. Organizatorami byli członkowie Wodzisławskiej Inicjatywy Patriotycznej.

 

 

 

 

 

/p/

 

 

 

——————————————————————————-

Zdjęcia: Adam Kot

 

 

 

 

 

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. [quote]To dzieci tzw ” wulów , wulców i gorolstwa ” z kieleckiego , lubeslkiego i rzeszowskiego sciagnietych do rycia na kopalniach . O Slasku nie maja zadnego pojecia .[/quote]
    Całkiem być może… Panie NadŚlązaku.

  2. szpargiel i podzimki w Nimcach zebrane, to teroz mom czas se polotac z fanami , niech wszyjscy wiedzom jaki zy mnie dupny patryjota. A jak mi sie zmierznie to spakuja walizki i pojada nazod do Nimiec zebrac Kindergeld.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here