Uczniowie z Górek Śląskich pojechali nad morze

1

Nie ma gmin, w których uczniowie nie korzystają z dofinansowania tzw. "zielonych szkół".

W czerwcu tego roku dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Górek Śląskich w Gminie Nędza  8 dzieci mogło wyjechać na  dwutygodniową wycieczkę  do Władysławowa w województwie pomorskim.

- reklama -

 

Wycieczka kosztowała prawie 10 tysięcy złotych, z czego 1400 zł. wyłożył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzieci zwiedzały zabytki Pomorza, mogły bawić się na plaży, brały udział w rozlicznych konkursach. W ramach wyjazdu miały zapewnione bilety do muzeów, specjalnie skomponowane przez dietetyka posiłki. Nie bez znaczenia dla uczniów z naszego regionu była bezcenna obecność jodu w powietrzu. Dzięki wyjazdowi młodzież z klasy III podstawówki mogły zapoznać się z wieloma gatunkami roślin i zwierząt, których próżno by szukać na Śląsku. Główny cel takich wyjazdów to oczywiście profilaktyka zdrowotna. Wycieczka jednak niesie za sobą również inne korzyści. Dzieciaki są uwrażliwiane na przyrodę, poznają nowe dla nich fakty z życia fauny i flory. Uczą się wreszcie zachowań proekologicznych.

 

Ewa Cofała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska mówi – Fundusz prowadzi dofinansowanie takich wyjazdów od początku swojego istnienia. Nasza pomoc obejmuje jednak nie tylko „zielone szkoły”, ale także wyjazdy w czasie ferii oraz wakacji Proszę sobie wyobrazić, że co roku WFOŚiGW w Katowicach przeznaczyliśmy na ten cel ponad 6 milionów złotych. Ze wsparcia skorzystało dzięki wsparciu ponad 20 tysięcy uczniów.  

/l/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wywalcie tego cholernego /l/ Leszka z Redakcji! Już pierwsze zdanie – wycieczka kosztowała 10 tys z czego 1400 wyłożył…- kto wyłożył? Cożeś Panie redaktorze, nawalił się i resztę zdania zeżarł jako przekąskę zakąskę? Przeciez ten facet jest niemożliwy! Idiota, a nie dziennikarz!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here