NaM-PiS-Oblicza: Z nikim nie wykluczamy współpracy

37

Komitet wyborczy Dawida Wacławczyka nie skreśla nikogo, z kim ewentualnie mógłby współpracować w przyszłej radzie miasta.

W czwartek koalicja RSS Nasze Miasto-Prawo i Sprawiedliwość-Oblicza Ziemi Raciborskiej ogłosiła, że w nadchodzących wyborach kandydatem na prezydenta będzie Dawid Wacławczyk. Poznaliśmy też nazwiska niektórych kandydatów do rady miasta i powiatu: Roman Wałach, Ryszard Frączek, Piotr Dominiak, a także Leon Fiołka,  Bartłomiej Adamski, Jarosław Łęski, Andrzej Rosół, Justyna Kiedrowska, Zbigniew Wieczorek, Zbigniew Marciniak, Teresa Frencel, Dominik Konieczny, Katarzyna Dutkiewicz, Józef Gadzicki, Krzysztof Jasita, Jacek Ostrowski, Franciszek Marcol, Paweł Witt, Henryk Postawka, Szymon Polik, Łukasz Szczygielski, Marek Marcol.

- reklama -

 

Swych kandydatów do rad wystawią rozmaite środowiska: koalicja obecnie rządząca, mniejszość niemiecka, zwolennicy autonomii, etc. Wybory do rady miasta odbędą się w tym roku na nowych zasadach, co może doprowadzić do sytuacji, iż do osiągnięcia większości w radzie trzeba będzie mocno się nagimnastykować, aby sklecić koalicję. Zapytaliśmy przedstawicieli NaM-PiS-Oblicza, z kim ewentualnie wyobrażają sobie współrządzenie miastem, z kim zaś im absolutnie nie po drodze.

 

– Jestem w samorządzie, a nie w polityce – skomentował krótko Wacławczyk. Więcej na ten temat miał do powiedzenia Tomasz Kusy, wieloletni radny, który jednak w tym roku kandyduje do sejmiku śląskiego. – Wszystko zależy od osób, które dostaną się do rady. Widząc co to za ludzie, jaki mają program i czy jest on zbieżny z naszym, wtedy będzie można się zastanawiać. Na innych listach też jest sporo wartościowych ludzi których warto wspierać i mam nadzieję, że wesprą oni nas jeśli zajdzie taka potrzeba – powiedział.

 

Dowodem otwarcia na współpracę z różnymi środowiskami ma być wg Wacławczyka szeroki wachlarz podmiotów które zebrały się pod sztandarem udzielenia mu poparcia. A jako że nie wątpi on w uczciwość, kompetencje i troskę o losy miasta większości osób decydujących się na start w wyborach, ma nadzieję iż z każdym może się porozumieć.

 

Członkowie komitetu wierzą, iż są w stanie wprowadzić do rady tylu członków, by samodzielnie stworzyć większość. Gdyby jednak tak się nie stało, Piotr Ćwik przytacza punkt programu wyborczego RSS NaM z poprzednich wyborów, w którym ugrupowanie deklaruje szukanie porozumienia ponad podziałami przy rozwiązywaniu kluczowych problemów miasta i regionu.

 

/ps/

 

 —————————————————–

 

zobacz także:

 

– Nie planujemy rewolucji ani żadnych czystek. Z pokorą podchodzimy do osiągnięć obecnej władzy, ale czas na zmiany – mówi Dawid Wacławczyk oficjalnie inaugurując swoją kampanię wyborczą.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

37 KOMENTARZE

 1. science

  Zwolennicy autonomii wystawiają swoje listy do rady powiatu raciborskiego / rady miasta? RAŚ w raciborskim samorządzie?
  To świetna wiadomośc? Zna ktos jakieś szczegóły?

 2. Nie przypuszczam, żeby RAŚ wystawiał swoje listy, bo w Powiecie Raciborskim raczej nie istnieje. Bardziej możliwe ,że ludzie z tego środowiska poupychają się na różnych listach, ale sami? Wątpię.

 3. „Nie wykluczamy koalicji z nikim”. To furtka dla dogadania się z Wojnarem lub duchaczami. Gratuluję opozycjo. O co zatem w tych wyborach wam chodzi poza władzą?

 4. A gdzie ta wojna na którą chcieli się wybierać ludzie na prawicy?

 5. Jednym słowem koalicja Frączek-Mandrysz-Wojnar-Kusy-Wacławczyk może być po wyborach szansą na rozwój miasta. Zajebiście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. JKM

  Czy ja dobrze czytam, że nie będzie w tych wyborach listy NaMu? No to koniec tego ugrupowania. Dawid sprzedał dobra markę by wypromować siebie i swój autorski komitet, a jednocześnie startuje z PiSu do powiatu. Masakra. A do tego możliwa jest koalicja SLD, RaŚ, Dobro Ojczyzny, PiS, PO, Korwina i Duchów. To się nazywa rozmienićsię na drobne.

 7. Wacławczyk wszystkich Polaków 😉

 8. szok

  Jak wygrają do powiatu, to będzie gadanie, że PIS wygrał o NAM nie wspomną nawet -beznadzieja.

 9. wyniut

  Jak można mówić że z RAS bedzie się współpracować? Czy z mniejszością niemiecką. To nieodpowiedzialna wypowiedź i duża wpadka. Podobnie domniemana współpraca np z Wojnarem czy Lenkiem? To śmiech na sali.Z tymi ludzmi nie można się dogadywac.Najpierw trzeba ich rozliczyć i sprawdzić ich działalność na przestrzeni lat po ewentualnych wygranych wyborach.

 10. szok

  Jeszcze nie wygrali a już o koalicji mówią. To po co opozycja? Czy im o dobro miasto chodzi, czy o swoje partykularne interesy?

 11. czytacz

  Ludzie! Czy Wy czytacie tylko tytuły? Przecież wyraźnie jest napisane: „[color=#4c4c4c; font-size: 12px; text-align: justify]Wszystko zależy od osób, które dostaną się do rady. Widząc co to za ludzie, jaki mają program i czy jest on zbieżny z naszym, wtedy będzie można się zastanawiać”. [/color]

 12. A czym zapracował sobie NaM przez ostatnie cztery lata żeby zaistnieć? Czym wpisał się w świadomość Raciborzan? Niczym. Zero programu, zero rozwoju, komletne fiasko. Porażka. Więc jak trwoga to do PIS. Albo SLD. I Śmieszno I Straszno.

 13. szok

  Po to wprowadzono okręgi wyborcze jednomandatowe, by odpolitycznić samorządy i by głosować na konkretne osoby, które coś dla miasta zrobią i by kandydaci a później radni byli bliżej ludzi i służyli ludziom a nie prezydentom czy partiom. Wszystko, to pic 🙁

 14. raczej

  No raczej, DW podepnie się pod każdego, z kogo może mieć korzyści.

 15. rac

  Komitet wyborczy Dawida Wacławczyka nie skreśla nikogo, z kim ewentualnie mógłby stworzyć koalicję większościową do objęcia władzy w mieście, czyli – w wolnym tłumaczeniu – Wacławczyk wraz z komitetem daje równo wszystkim.

  I jak się to ma do stwierdzenia: jestem w samorządzie, a nie w polityce?

  Namolni stają się namiętni…

 16. popo

  sami się skreslili tym otwarciem kampani

 17. Su 24

  Tak Krzysiu znamy szczegóły, poinformujemy cię póżniej na spotkaniu Raś

 18. jacha

  DW żadnych zasad i reguł się nie trzyma – uśmiecha się do tych, którzy mają mu coś do zaoferowania.

 19. Su 24

  DW dawno temu sie sprzedał, i to tym z prawej jak i zlewej, a teraz w układ pujdzie i z diabłem.

 20. Niektórzy mówią, że to drugi Wojnar, ale moim zdaniem to zbyt pochlebne i nobilutujące prównanie dla DW.

 21. smutek

  Dawid był moją nadzieją na to miasto zanim dostał się do rady miasta. Wierzyłam w jego obietnice, wizje i pomysły. Teraz wiem, ze się sprzedał. A co gorsza – mydli nam stale oczy swoją przeszłością.

 22. xyz

  Dawid jest moją nadzieją na odsuniecie tych ludzi którzy nie powinni już dłużej być w ratuszu za to co zdziałali do tej pory.Czekam na ogłoszenie przez opozycje i poszczególnych kandydatów ich szczegółowego programu który chcą zrealizować dla miasta po ich wygraniu w wyborach.

 23. ???

  Czy NaM porozumiało się politycznie z Odnową?

 24. jok

  Oczywiście, że nie! Czy wyście na łeb upadli? Zresztą odnowa ma swój komitet!

 25. ???

  Głosuję na Lenka! Wiem czego mogę się spodziewać.

 26. czytaj!

  DW został zaproszony na tę debatę tak samo jak Wawoczny

 27. No właśnie choć Dawid nawet nie powinien był przyjmować tego zaproszenia.Kiedy bedzie jakaś kolejna konferencja prasowa lub spotkanie Dawida z mieszkańcami Raciborza? Powinien się definitywnie i jasno określić co do RAŚ mam nadzieję że sie odetnie jednoznacznie od tej piątej kolumny.Autonomia czy secesja obojetnie jak to nazwiemy jest zła i może doprowadzić do rozlewu krwi jak na Ukrainie.Pozatym jest niedopuszczalna z punktu widzenia interesów Polski.

 28. Coś mi tu śmierdzi. Ciekawe do kogo przykleją się te 3 osoby które maja własny komitet po wyborach? Czy do Wacłąwczyka czy Lenka, skoro ten na spółkę z Hajdukiem i Tadziem wypchna z rady ich lidera Norperta.

 29. To ciekawe, że właśnie Wacławczyka zaprosili, a nie Frączka, Kusego czy Fitę. A to pech.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here