RZGW daje zielone światło dla ścieżki. Kostka czy asfalt?

4

Ścieżka rowerowa na wałach okalających zbiornik Racibórz jest możliwa. Pytanie tylko jaka, bo rowerzystów niepokoi "ogromna ilość kostki" przy budowie.

Budowa trwa,  ale trzeba myśleć o przyszłości i najdrobniejszych szczegółach.
 
 ————————————————-

 

- reklama -

 

Wątpliwości starał się rozwiać radny Dawid Wacławczyk podczas ostatniego w tej kadencji posiedzenia miejskiej komisji budżetu. Poinformował prezydenta o sygnałach dochodzących od jeżdżących w tej okolicy rowerzystów, jakoby widzieli tam "ogromne ilości kostki", w domyśle z przeznaczeniem na ścieżkę rowerową.

 

Prezydent Lenk poinformował, iż RZGW Gliwice ma w planach na koronie wałów poprowadzić utwardzoną szutrową drogę technologiczną na całej konstrukcji zbiornika. To widocznie wystarczy zarządcy do monitorowania zbiornika czy puszczania tamtędy maszyn w przypadku interwencji. Tyle plany RZGW. Zarządca inwestycji i przyszłego zbiornika sygnalizuje jednak, że choć co prawda w ramach realizowanej budowy nie planuje nic więcej, to jeśli gminy na terenie których leży zbiornik będą chciały coś z tym zrobić i poprawić standard drogi, nie będzie stawiał oporu.

 

Wacławczyk w imieniu cyklistów zwrócił się z pytaniem, czy ewentualna droga rowerowa będzie wyłożona kostką, której – jak zgłaszają –  "koło budowy widać ogromne ilości". – Nie, asfalt jest jak najbardziej możliwy – odpowiedział prezydent.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. Porządnie zrobiona – jednolita wylewka betonowa – na lata – jest odporna na kretowiska i korzenie drzew

  2. będzie zatopiona by nie było ,,drugiego dna,, przy odbiorze …

  3. Wacławczyk is back! Pewnie wały nie mogą się obejść bez niego…
    Wie ktoś może skąd i dokąd można by pojechać ścieżką na wale? Ścieżka do jazdy w kółko?

  4. haha

    Lenk teraz na wszytsko ma zamiar odpowiadać: jest to możliwe, nie jest to wykluczone, są takie plany? Załosny jest ten pajac!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here