Dzieci z Kornowaca na wycieczce w Łubowicach

0

Dzieci zobaczyły m.in. stary młyn w Breźnicy.

Dnia 29 października dzięki ofiarności fundatorów z AGMO e.V. – Gesellschaft zur Unterstützung der Deutschen in Schlesien, Ostbrandenburg, Pommern, Ost- und Westpreußen setzt  uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę do Łubowic na gminny przegląd poezji Josepha von Eichendorffa: „Szlakiem poezji Josepha von Eichendorffa”. Wraz z wychowankami naszej szkoły na wycieczkę udali  się również wybrani uczniowie szkół  z Kobyli oraz Rzuchowa wraz ze swoimi nauczycielkami języka niemieckiego panią Moniką Demanet i panią Weroniką Kłosek-Nosol.

- reklama -

Na wstępie uczestnicy wyjazdu udali się do izby pamięci słynnego poety, drugą stacją był stary cmentarz, na którym spoczywają rodzice Eichendorffa. Następnie uczniowie udali  się do ruin zamku, w którym urodził się poeta.

 

 Ścieżka tematyczna obok ruin starego pałacu 

 

Po pełnym wrażeń zwiedzaniu młodzież udała się do „Centrum Kultury Josepha von Eichendorffa”, gdzie odbył się długo wyczekiwany przegląd poezji. Ośmioro uczniów wyrecytowało wiersze tego słynnego łubowickiego wieszcza . Publiczność z entuzjazmem przyjęła występy swoich rówieśników.

Zwieńczeniem wyjazdu był przejazd do Brzeźnicy, gdzie uczniowie zwiedzili stary młyn, który był przedmiotem natchnienia poety epoki romantyzmu.

W niedzielę 2 listopada o godzinie 11:10 będzie można wysłuchać w lokalnym radiu Vanessa reportażu z wyżej opisanej wycieczki.

 

Magdalena Gawlik

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here