O tolerancji w Gimnazjum Nr 5

0

W dniach 24 – 26 października nauczyciele – pani Renata Dradrach – Szweda i pan Dariusz Malinowski wzięli udział w szkoleniu w Wildze organizowanym przez CEO „Szkoła tolerancji”. Na warsztaty przyjechali nauczyciele z całej Polski.Podczas szkolenia przedstawiono różne metody pracy z uczniami w celu przeciwdziałania dyskryminacji, warsztaty poświęcone sztuce opowiadania historii – storytellingowi, warsztaty o kulturze Islamu metodą symulacji. Przeprowadzono również warsztaty o przeciwdziałaniu stereotypom, uprzedzeniom oraz wykluczeniu.


Szkolenie pomogło w przygotowaniu zajęć tolerancji w Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu, które są częścią przygotowanej w tym roku szkolnym kampanii w nauczaniu tolerancji. Warsztaty dla uczniów i nauczycieli przeprowadziła pani Renata Dradrach – Szweda w ramach lekcji otwartej. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele brali aktywny udział w zajęciach.


W planach jest jeszcze Noc Tolerancji, czyli projekcja filmów związanych z tolerancją i stereotypami, konkursy i ciekawe zajęcia dla uczniów i rodziców.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here