Przedstawienie Szewczyk Dratewka w RCK

0

Dnia 4 listopada dzieci z grup integracyjnych pięcio i sześcolatków udały się do Raciborskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Sztuka przygotowana była przez Narodowy Teatr Edukacji. Na scenie pojawiały się różne postaci: król Krak, królewna Rózia, szewczyk Dratewka, mrówka, pszczoła, czarownica, kaczka, smok.
Najwięcej emocji u widzów wywołał smok, czarownica i ciemność, która pojawiała się w niektórych momentach przedstawienia. Na twarzach dzieci malowała się radość, zaciekawienie, ale także strach i łzy.
Aktorom towarzyszyły przepiękne dekoracje oraz rytmiczna, wesoła muzyka.
Sztuka teatralna była ciekawa, trzymała widza w napięciu, dostarczała wielu wrażeń. Ukazała dzieciom las baśniowy, w którym zwierzęta prowadzą rozmowy z człowiekiem, wskazywała dobro i zło, uczyła jak można radzić sobie w trudnych sytuacjach. Pokazała, że upór, konsekwencja, cierpliwość, wytrwałość, dobry humor pomagają człowiekowi pokonać nawet największe przeszkody w drodze do upragnionego celu.
Mali widzowie oklaskami nagrodzili grę aktorów, a następnie mogli uczestniczyć w krótkich warsztatach teatralnych przygotowanych i prowadzonych przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
opr. A. Przybył

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here