G5 wspiera akcję IPN „Zapal Światło Wolności”

1

Młodzież Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu włącza się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.
Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie ofiar stanu wojennego, a sam udział w akcji jest bardzo prosty. Wystarczy, że dnia 13 grudnia 2014 roku o godzinie 19.30 zapalimy symboliczne Światło Wolności w dwojaki sposób. Można to zrobić wirtualnie za pomocą aplikacji przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej na stronie internetowej www.pamiec.pl/13grudnia lub tradycyjnie, umieszczając paląca się świecę w oknie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Raciborza do wzięcia udziału w akcji IPN.
Ponadto w szkole zorganizowane zostaną inne inicjatywy. Samorząd Uczniowski przygotował plakaty promujące akcję, a nauczyciele wiedzy o społeczeństwie ogłosili wśród uczniów klas I-III dwa konkursy – na prezentację multimedialną poświęconą okresowi stanu wojennego w Polsce w latach 1981-1983 oraz na fotografię własnego „Światła Wolności”


Zapalmy więc wszyscy symboliczne „Światło Wolności” 13 grudnia 2014 roku o godzinie 19.30, aby upamiętnić ofiary stanu wojennego w Polsce.
Weź koniecznie udział w akcji i Ty, Drogi Czytelniku!

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Dzięki za info na pewno się przyłączę do tej akcji. Warto aby inni też poparli tę akcję bo jest słuszna. Dobrze że młodzież nie zapomina dlaczego i dzięki komu może czerpać z noiwinek technicznych, wolnego rynku i tego co ma

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here