Zmiany w Krzanowicach. Nowy burmistrz i przewodniczący rady

1

Radni z Krzanowic już złożyli ślubowanie. Wybrali także przewodniczącego i jego zastępcę.

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Krzanowicach za nami. Radni złożyli ślubowanie i w tajnym głosowaniu wybrali przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Rady. Na pierwsze stanowisko zgłoszono dwie kandydatury – Jana Długosza i Romana Sonka. Radny Sonka odmówił, więc głosowano "za" i "przeciw" radnemu Długoszowi. Ostatecznie jego kandydaturę poparło jedenastu rajców. Dzięki temu przez następne cztery lata będzie szefował Radzie. – Myślę, że razem jakoś pociągniemy ten wóz i razem wyjdziemy na prostą – mówił Jan Długosz. Jego zastępcą został wcześniej wspomniany Roman Sonka. 

- reklama -

 

Sesja była także okazją do zaprzysiężenia nowego burmistrza. Andrzej Strzedulla zastąpił na tym stanowisku Manfreda Abrahamczyka. – Przed chwilą złożyłem przysięgę. Dokonam wszelkich starań, aby słów tej przysięgi dotrzymać. Dziękuje za udzielone mi poparcie. Dziękuję rodzinie, przyjaciołom i burmistrzowi Abrahamczykowi za to co zrobił dla naszej gminy w poprzedniej kadencji. Chociaż w kilku rzeczach się nie zgadzaliśmy to doceniam jego pracę – mówił burmistrz Strzedulla. – W wyborach startowałem z hasłem "Czas na zmiany" . Wierzę, że to będą dobre zmiany i że dzięki naszej wspólnej pracy zrealizujemy naprawdę sporo nowych pomysłów. Życzę sobie i Państwu samych sukcesów – zwrócił się do radnych. 

 

 
 

 

Podczas pierwszej sesji nowej kadencji wybrano także członków Komisji Rewizyjnej. Będzie ona pracowała w składzie – Damian Kurka, Andrzej Woźniak oraz Piotr Nachlik. Przewodniczyć jej będzie natomiast radny Kurka.

 

 

/Paulina Krupińska/

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here