
Przybysz z dalekiej Laponii odwiedził przedszkola w Łańcach i Kobyli (gm. Kornowac).
Okres oczekiwania na Świętego Mikołaja to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Pomimo braku białego puchu 5 grudnia w kobylskim przedszkolu pojawił się długo oczekiwany przez dzieci gość – Mikołaj. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolacy zaśpiewały Mikołajowi piosenki ,recytowały wiersze. Obecni na uroczystości goście, z zachwytem obserwowali występy przedszkolaków. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami. Był również pełen wór zabawek Oczywiście wszystkie dzieci zapewniły Mikołaja, że są grzeczne i takie pozostaną. Dzieci Mikołajowi wręczyły laurkę i podziękowały za prezenty.
Mikołaj w przedszkolu w Łańcach
Dnia 5 grudnia w Przedszkolu w Łańcach odbyły się Mikołajki. Dzieci przygotowały na tę okazję wiersze i piosenki, które zaprezentowały św. Mikołajowi. Nasz długo oczekiwany gość wręczył wszystkim dzieciom prezenty oraz przywiózł zabawki do maluchów i starszaków. Podczas wizyty dzieci obiecały, że będą grzeczne i zaprosiły Mikołaja na przyszły rok. Jak zawsze dzieci były pod wrażeniem gościa i wręczyły specjalnie dla niego narysowane obrazki.
Maria Mańczyk
Teksty i zdjęcia: Urząd Gminy Kornowac
publ. /ps/










![Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wsparli ptaki w miejskiej akcji ekologicznej [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wsparli zimujące ptaki w miejskiej akcji ekologicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/jastrzebie-zdroj-ptaki.jpg)
![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)










