Gmina Nędza nakręciła świąteczny klip muzyczny [WIDEO]

0

Pastorałkę skomponowała Sylwia Linek – nauczycielka Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy.

Sylwii Linek, nauczycielce wychowania wczesnoszkolnego w ZSG w Nędzy, nigdy nie brakuje energii w pracy z dziećmi. Poza lekcjami, regularnie angażuje swoich uczniów w wiele niezwykłych przedsięwzięć i projektów, także ogólnopolskich, w których zdobywają nierzadko najwyższe miejsca!

- reklama -

Oczkiem w głowie pani Sylwii są zajęcia muzyczne. Wraz z uczniami z sukcesem biorą udział w m.in. w ogólnopolskim konkursie "Minutowa Piosenka Klasowa" organizowanym przez Fundację Muzyka, który polega na nakręceniu klipu muzycznego, który potem bierze udział w międzyszkolnej rywalizacji. Pani Sylwia sama komponuje do niego muzykę oraz słowa. – Przed pierwszą edycją pomyślałam, że może warto zmierzyć się z własną kompozycją i przelać na papier to, co w duszy gra – opowiada nauczycielka.

 

 

Jest również autorką innych utworów, m.in. pastorałki "Wielki cud", który ostatnio posłużył do nagrania klipu wideo Gminy Nędza, jako muzycznej pocztówki z najlepszymi życzeniami świątecznymi dla wszystkich mieszkańców powiatu i nie tylko. Ostatnio był prezentowany m.in. podczas biesiady wigilijnej zorganizowanej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. – Muzyka jest nierozłącznym elementem mojego życia i ciągle szukam pomysłów na to, jak zarazić nią swoich uczniów – mówi Sylwia Linek.

W aranżacji kompozycji pomaga zaprzyjaźniony pan Józef Kuźmiński. – A uczniowie wkładają w te piosenki swoje serce. Kiedy je śpiewają, kiedy utwory zaczynają żyć, wtedy to dla mnie największa satysfakcja i oczywiście mobilizacja do dalszej pracy – podkreśla Sylwia Linek. – Cieszę się, że w tym roku udało się nakręcić do mojej pastorałki klip muzyczny, który stał się wizytówką gminy Nędza. Cieszę się, że mogliśmy wziąć w tym udział, że powstało coś, co sprawia, że wokół nas dzieje się coś pięknego, magicznego i wyjątkowego – dodała.

W klipie Sylwia Linek wystąpiła ze swoimi uczniami: Katarzyną Pala, Magdaleną Kunicką, Julią Wojtek, Emilią Wojtek, Wiktorią Wałach i Hanną Galas. – To była dla mnie wielka przygoda – przyznała Wiktoria. I dodaje, że utwór napisany przez panią Sylwię bardzo się młodym artystkom podoba. – Słowa są prosto z serca – mówi Wiktoria. – Piosenka bardzo mi się spodobała, śpiewam ją już od tygodni! – dopowiada Magda.

/gmina Nędza/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here