Rozbój, grożenie bronią, uwięzienie. 23-latek z zarzutami

0

Sceny jak z kryminału rozegrały się na ul. Długiej w Raciborzu. Gdy policja przyjechała zatrzymać podejrzanego o rozbój, ten zabarykadował się w mieszkaniu po wcześniejszym sterroryzowaniu towarzysza.

W trakcie poniedziałkowej akcji policji pomagała straż pożarna. Strażacy musieli wyłamać drzwi, gdyż podejrzany zabarykadował się w mieszkaniu
 
 ———————————————————————————————-

Mężczyzna został zatrzymany przez policję w dniu 16 lutego br. w Raciborzu w mieszkaniu przy ulicy Długiej ok. godz. 19.00 .

- reklama -

 

Mundurowi otrzymali zgłoszenie o rozboju, który miał miejsce w nocy z 12/13 lutego br. na terenie Raciborza. Wówczas sprawca używając przedmiotu przypominającego broń palną doprowadził do stanu bezbronności 21-letniego mieszkańca Raciborza, a następnie skradł telewizor i sejf metalowy powodując straty na kwotę ponad 1 tysiąca złotych.

 

Po zatrzymaniu przez stróży prawa młodego mężczyzny okazało się, iż to nie jedyne jego przestępstwo, gdyż podczas zatrzymania go przez policjantów w dniu 16 lutego br. również przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował przebywającego wraz z nim w mieszkaniu 23-letniego mężczyznę by na wezwania otwarcia drzwi i słowa "Policja" nie stosował się do poleceń wydawanych przez stróży prawa. Czynem tym 23-latek popełnił kolejne przestępstwo tj. pozbawienie wolności.

 

 

 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie śledczy postawili mu zarzut rozboju i pozbawienia wolności za co 23-letniemu mieszkańcowi Raciborza grozi nawet 12-letni pobyt w więzieniu. Wczoraj Sąd Rejonowy na podstawie zebranych materiałów na wniosek Prokuratora Rejonowego w Raciborzu wobec 23-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

źródło: KPP Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here