Uczniowie SP 18 o Raciborzu wiedzą najwięcej!

0

W powiatowym konkursie "Racibórz – moje miasto" udział wzięli reprezentanci siedmiu szkół podstawowych.

14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się Powiatowy Konkurs "Racibórz – moje miasto", który został przygotowany i przeprowadzony przez Danutę Ruczaj, Gabrielę Wyrobek i Beatę Goździk.

- reklama -

Do konkursu przystąpiło siedem dwuosobowych drużyn, zwycięzców eliminacji wewnątrzszkolnych z SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 8, KNSP, SP nr 15 i SP nr 18. Uczniowie klas trzecich wykazali się bogatą wiedzą o swoim mieście. Zadania konkursowe, o różnym stopniu trudności, dotyczyły zarówno historii miasta jak i czasów obecnych. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania dziesięć zadań. W jednym z pytań musieli wykazać się znajomością sławnych raciborzan. Układali puzzle przedstawiające maskotkę naszego miasta – Raciborka. Poza tym podpisywali zdjęcia przedstawiające pomniki i zabytki. Wyszukiwali nazwy dzielnic, wpisywali adresy różnych instytucji. Pracę uczniów oceniała komisja w składzie Julita Ćwikła – etnograf raciborskiego muzeum, Danuta Skóra – dyrektor SP nr 18 oraz Jolanta Zając – nauczycielka z SP nr 8.

Pierwsze miejsce, po dogrywce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 Tymon Smaź i Tymoteusz Rosga, przygotowani do konkursy przez Izabelę Lechowicz. Na drugim miejscu uplasowali się Adrianna Piszcz i Teresa Jasita ze Szkoły Podstawowej nr 15, wychowankowie Aleksandry Urban. Trzecie miejsce przypadło uczennicom Grażyny Piątkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 reprezentowanej przez Karolinę Cieślik i Kingę Sorokę. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni za swoją wiedzę i trud upominkami.

 

 
 

 

 

/SP 18, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here