Tanecznym krokiem w G5

0

Pisząc niedawno o siatkówce w Gimnazjum nr 5, obiecaliśmy, że powrócimy w naszej „wirtualnej” podróży na salę gimnastyczną „piątki”. Obietnicy dotrzymujemy. Dziś naszym przewodnikiem jest Natalia Podlasek, uczennica klasy 1z. Natalia jest jedną z dziewcząt należących do grupy tanecznej w szkole.
– Na zajęcia uczęszczam od września. „Tańce” prowadzi pani Manuela Krzykała. Spotykamy się w każdy poniedziałek i czwartek. W poniedziałki odbywają się dwugodzinne zajęcia praktyczne, podczas których trenujemy układy. W czwartki natomiast poznajemy teorię tańca, która potem jest pomocna przy doskonaleniu choreografii.- opowiada uczennica.


Natalia podkreśla również, że lekcje tańca z panią Manuelą bardzo jej się podobają, podobnie zresztą jak pozostałym uczennicom, które z utęsknieniem czekają na poniedziałki.
– Podczas każdych zajęć panuje miła atmosfera, a nasza pani jest bardzo pomocna, pomysłowa i wyrozumiała dla nas, za co bardzo ją lubimy.


Układy, nad którymi grupa pracuje oczywiście nie pozostają tylko w ścianach sali gimnastycznej. Natalia chwali się, że dziewczyny miały już okazję zaprezentować swój występ przed uczniami klas szóstych, podczas Dnia Wiosny w G5.

– Polecam zajęcia taneczne każdemu, kto lubi się dobrze bawić. Są one świetną okazją nie tylko do poprawienia kondycji czy nauki nowych kroków, ale są także czasem, kiedy możemy spotkać się z koleżankami z innych klas, odpocząć od nauki i wspólnie robić to, co lubimy.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej – dodaje Natalia Podlasek i w imieniu swoich koleżanek zaprasza szóstoklasistów do dołączenia do zespołu tanecznego, utworzonego przy Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here