Zadbaj o sylwetkę przed latem z Akademią Fitness

0

W minioną sobotę, 25 kwietnia  Akademia Fitness zorganizowała Dzień Otwarty, tym razem w filii, mieszczącej się na terenie raciborskiego aquaparku H2Ostróg.

 

- reklama -

Wiosna w pełni, dni są już nie tylko coraz dłuższe, ale i cieplejsze. Lada chwila zacznie się lato, wakacje, urlopy i…sezon na bikini. To już ostatni dzwonek, na to, by zadbać o sylwetkę i samopoczucie. – Przed nami lato, każdy chce wyglądać atrakcyjnie. To czas, kiedy wiele osób zaczyna uprawiać sport, aktywność ruchową. Trzeba jednak pamiętać, że dbać o siebie, swoją sylwetkę i samopoczucie trzeba przez cały rok. Podczas Dnia otwartego właśnie do tego zachęcaliśmy wszystkich, którzy dziś do nas przyszli. Zaproponowaliśmy kilka  rodzajów ćwiczeń, które można uprawiać w Akademii Fitness przez cały rok, dostosowanych do różnych możliwości i potrzeb – mówi Marek Armatys, właściciel Akademii Fitness z Raciborza.

 

Sobotni poranek rozpoczął się od zajęć z Jogi. W dalszej kolejności następowały po sobie coraz bardziej dynamiczne Aktywni 50+, Zdrowy kręgosłup, Pilates, Mental body, Step&shape, ABT, Deep Work, Trening funkcjonalny. Dzień zakończył się energetycznymi Zumbą i Latino dance.

 

Po zajęciach wśród uczestników sobotniego Dnia otwartego rozdane zostały nagrody, które ufundowały firmy: Camp Box, sprzedająca i wypożyczająca przyczepki do rowerów do wożenia dzieci oraz przyczep kampingowych, Gabinet Rehabilitacji i Masażu „Od Nowa” Gracjan Olaniszyn oraz karnety na zajęcia do Akademii Fitness. Partnerem Dnia otwartego był także Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Raciborza. Przedstawiciele  raciborskich „wodociągów” każdorazowo, podczas imprez organizowanych przez Akademię Fitness dostarczają uczestnikom orzeźwiających napojów.

Warto zauważyć, że partnerzy sobotniego Dnia otwartego nie tylko ufundowali nagrody, ale też służyli poradą. Gracjan Olaniszyn udzielał w swoim gabinecie bezpłatnych porad rehabilitacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przyczepki rowerowe do wożenia dzieci – można było je pooglądać, porozmawiać z przedstawicielem firmy Camp Box – Maćkiem Malkiewiczem – i dowiedzieć się, gdzie i na jakich zasadach można sprzęt wypożyczyć.

Zajęcia, mimo że tym razem odbywały się na jednej sali, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc ok. 140 uczestników. W gronie ćwiczących były zarówno osoby, które od początku systematycznie uczęszczają na zajęcia do Akademii Fitness, jak i takie, które przyjeżdżają do Raciborza specjalnie na organizowane przez raciborski klub dni otwarte.

–  Jestem z Baborowa i wiem, że bardzo dużo osób z ościennych miejscowości chętnie przyjeżdża do Akademii Fitness. Po raz pierwszy skorzystałam z Dnia otwartego zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Bardzo mi się tu spodobało, byłam pozytywnie zaskoczona serdecznym podejściem do ludzi zarówno właścicieli klubu jak i instruktorów. Gdybym miała bliżej, z chęcią przychodziłabym regularnie na zajęcia – mówi pani Lidka z Baborowa.

– Ćwiczę tu już od dwóch lat, z czego od roku 3-5 razy w tygodniu. Dla mnie Akademia Fitness to drugi dom. Czuję się tu bardzo dobrze, instruktorzy są przewspaniali. Dla mnie to odskocznia od codzienności, możliwość pozytywnego doładowania się, odstresowania. Co więcej, spotykam tu wielu sympatycznych ludzi, mogę dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy. A organizacja tego typu wydarzeń to świetny pomysł i dodatkowa reklama – mówi pani Gosia z Raciborza.

– To bardzo dobra forma spędzenia czasu. Ćwiczenia są różnorodne, o zróżnicowanym stopniu trudności i wysiłku, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możliwość uzyskania porady od rehabilitanta to nie tylko atrakcja, ale też okazja do porozmawiania ze specjalistą – mówi Andrzej Nieckarz, który systematycznie uczęszcza na zajęcia do Akademii Fitness.

– Generalnie prowadzę aktywny tryb życia. Dzień otwarty to świetny pomysł, konkretne wydarzenie, które działa mobilizująco. W grupie inaczej się ćwiczy, niż samemu, jest przyjemnie. Do tego pozytywnie odbieram całą oprawę towarzyską. W tygodniu kończymy zajęcia i wracamy do domu
i swoich obowiązków. Podczas dni otwartych można porozmawiać z innymi, poznać nowych ludzi, poświęcić na to więcej czasu i jest to bardzo pozytywna rzecz – mówi pani Joanna, która przyszła na zajęcia z córką.

– Aktywność fizyczna to nie tylko zajęcia na sali, dlatego umożliwiliśmy prezentację również sprzętu turystycznego, dzięki któremu cała rodzina może aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. To nie tylko wypoczynek, ale i zaszczepianie młodym ludziom zamiłowania do aktywności fizycznej. Dzieci naśladują rodziców. Jeżeli rodzice prowadzą zdrowy tryb życia, to także ich dzieci będą sprawniejsze, a przez to zdrowsze. Latem można jeździć na rowerze, rolkach, spacerować, biegać, ćwiczyć w parku – podsumowuje Marek Armatys z Akademii Fitness.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here