Sezon rowerowy w gminie Krzyżanowice oficjalnie rozpoczęty

0

Wiosenny rajd rowerowy i nordic walking wyruszył z Tworkowa. Rowerzyści pokonali 37, a miłośnicy nordic walking 8,5 km.

Dla prawdziwych fanów turystyki rowerowej nie ma pogody, podczas której nie można przejechać trasy. Dlatego też mimo niepewnej aury 1 maja na starcie Wiosennego Rajdu Rowerowego – zorganizowanego przez gminę Krzyżanowice – przy Centrum Kultury w Tworkowie stawiło się 150 cyklistów w różnym wieku. Wśród nich byli starzy bywalcy rajdów oraz nowicjusze, którzy startowali po raz pierwszy. Warto dodać, że poza mieszkańcami gminy Krzyżanowice przyjechali także rowerzyści z Raciborza i Czech. Mniejszą, 21-osobową grupę stanowili miłośnicy marszu nordic walking. 
 
 
Pierwsi wyruszyli cykliści. 37-kilometrowa trasa prowadziła przez Hrozę do Bieńkowic, a dalej przez Bojanów, Wojnowice, Samborowice, Krzanowice, Borucin, Bolesław, Piszcz, Owsiszcze, Urbanek z powrotem do Tworkowa. Godzinę później wyruszyli piechurzy. Mieli do pokonania 8,5 kim. Trasę z Tworkowa przez Urbanek, Bolesław, Bieńkowice z metą w Tworkowie najszybszy piechur pokonał w godzinę i 10 minut. Pozostali potraktowali marsz rekreacyjnie i zjawili się na mecie trochę później. 
Na metę dotarli wszyscy bez żadnych przykrych niespodzianek i mimo zmęczenia, wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci. Przy gorącym posiłku, który spożywano w sali widowiskowej Centrum Kultury, dzielono się wrażeniami i umawiano na kolejny gminny rajd. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy dostali mapy turystyczne pogranicza polsko-czeskiego. Tak więc sezon rowerowy i marszów nordic walking w gminie Krzyżanowice można uznać za otwarty. 
/publ.p/
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here