Ruszyły mistrzostwa śląska w ratownictwie medycznym

0

Do Raciborza zjechały ekipy ratowników z całej Polski. Na początek wszyscy wzięli udział w uroczystym otwarciu mistrzostw. Nocą czeka na nich pierwsze zadanie.

Rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Gospodarzem mistrzostw jest powiat raciborski. Uroczyste otwarcie miało miejsce w Pałacyku Myśliwskim Rafako. Do Raciborza zjechało 18 załóg z Krakowa, Bielsko-Białej, Wodzisławia Śląskiego, Tarnowa, Ukrainy, Chełma, Katowic, Cieszyna, Kielc, Warszawy, Wrocławia, Lublina, Opola, Białegostoku, Olsztyna. Wszystkie ekipy przez najbliższe dni będą ze sobą rywalizowały. – Tak naprawdę te mistrzostwa to coś znacznie ważniejszego. Wszelkie sprawdziany, symulacje różnorodnych sytuacji oraz wypadków, jak również wymiana doświadczeń z zakresu ratownictwa medycznego, podnoszą umiejętności ratowników medycznych, a tym samym przyczyniają się do skuteczniejszego reagowania w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego – tłumaczą organizatorzy.

- reklama -

 

Zawodnicy rywalizację rozpoczynają już w nocy. O godzinie 21.00 na ulicy Świerczewskiego w Kuźni Raciborskiej będą musieli wykonać pierwsze zadanie. Z kolejnymi zmierzą się następnego dnia rano. Zmagania ratowników będzie można obserwować między innymi na placu Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz na strzelnicy Rafako. Mistrzostwa zakończą się w piątek. O godzinie 10.30 z Szymocic wyruszy parada karetek. Parada dotrze wprost na dziedziniec Zamku Piastowskiego, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie mistrzostw i wręczenie medali najlepszym załogom.

 

W mistrzostwach bierze udział 18 załóg.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here