Rajd Trzeźwościowy dookoła Polski wyruszy w środę

0

Uczestnicy przez 39 dni pokonają liczącą 3194 km trasę promując trzeźwość, zdrowy aktywny tryb życia oraz piękną ziemię raciborską. To już XVII edycja rajdu.

 

- reklama -

 

 

W najbliższą środę 1 lipca o godz. 10.00 na raciborskim rynku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie dorocznej prozdrowotnej inicjatywy – tegorocznej edycji Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski’2015.

 
Tradycyjnie w tym dniu, po okolicznościowych wystąpieniach i wspólnej modlitwie uczestnicy Rajdu wyruszą z Raciborza w kierunku Głubczyc i dalej na zachód, wzdłuż granicy z Niemcami, wybrzeżem przez Kaszuby, Warmię i Mazury na Podlasie.  Przez 39 dni pokonają liczącą 3194 km trasę promując trzeźwość, zdrowy aktywny tryb życia oraz piękną ziemię raciborską.

Po ponad 5 tygodniach spędzonych w trasie uczestników rajdu powitamy
w Raciborzu 8 sierpnia 2015r. o godz. 13.00, a wydarzenie to, podobnie jak w latach ubiegłych, Organizatorzy zaplanowali w konwencji otwartego festynu prozdrowotnego przebiegającego pod hasłem „Rowerem ku zdrowiu”.

Honorowy patronat nad imprezą objął poseł do Parlamentu Europejskiego Bolesław Piecha, Starosta Raciborski Ryszard Winiarski i Prezydent Raciborza Mirosław Lenk.  

Wszystkich raciborzan do uczestnictwa w uroczystej inauguracji tegorocznej edycji Rajdu serdecznie zapraszają Organizatorzy – Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „TĘCZA” przy współudziale Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urzędu Miasta Racibórz i Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

1 lipca 2015r., godzina 10.00, raciborski rynek.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here