Taniec sposobem na wakacyjną nudę. Ruszyły warszaty w RCK!

0

Hip-hop, balet, jazz, czy show dance w Raciborskim Centrum Kultury. Warsztaty taneczne cieszą się dużą popularnością.

Już po raz kolejny Raciborskie Centrum Kultury udowadnia, że wakacje w mieście nie muszą być nudne. Właśnie ruszył cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży. Na pierwsze zajęcia tabuny młodzieży ściągnęła Manuela Krzykała.

- reklama -

– Jak co roku, to już chyba tradycja, że z początkiem lipca mamy tutaj warsztaty taneczne, które prowadzę od 4 lat. Potrwają pięć dni, z czego dwa to street dance, potem jazz i taniec nowoczesny. W najbliższy piątek pod Raciborskim Centrum Informacji pokażemy wszystkim, czego się nauczyliśmy. W razie niepogody przeniesiemy pokaz do RCK. Młodzież mamy zdolną także szybko łapią kroki i cieszę się, że sprawia im to wielką frajdę – powiedziała Manuela Krzykała.

 

 
 

 

Na pierwszych zajęciach pojawiły się osoby, które co roku biorą udział w warsztatach, jak i świeżo upieczeni miłośnicy tańca. – W tamtym roku było tak fajnie, że postanowiłem zapisać się ponownie. Nauczyłem się wtedy sporo pożytecznych rzeczy i sam się zdziwiłem, że przez parę dni można tyle przyswoić. Fajnie, że takie zajęcia są organizowane, bo to dużo lepsze niż siedzenie w domu – powiedział Rafał z Gimnazjum Dwujęzycznego w Raciborzu.

Warsztaty podzielone są trzy grupy wiekowe: klasy I-III szkoły podstawowej, IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Co łączy wszystkie grupy? Na pewno fakt, że podczas zajęć sala pęka w szwach. – Na co dzień uczęszczam na zajęcia do "Skazy", jednak podczas warsztatów wiele rzeczy można sobie utrwalić. Najbardziej lubię break dance, a Manuela zajęcia prowadzi naprawdę ciekawie i profesjonalnie – powiedziała Emilia z SP 8 w Raciborzu.

Owoce pięciodniowych warsztatów będziemy mogli zobaczyć w najbliższy piątek, 3 lipca przy Raciborskim Centrum Informacji. Warto przyjść, zobaczyć i pokibicować młodym tancerzom.

 

 

/rck, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here