
Wczasy na Półwyspie Istria, w spokojnej i cichej miejscowości Rabac. Wyjazdy organizowane są z Raciborza, Rybnika i Wodzisławia.
Wrzesień to świetny czas na urlop w Chorwacji. Morze jest ciepłe, temperatura powietrza wynosi ok. 25 °C, pogoda jest słoneczna, a kurorty oraz zabytkowe miasta nie są już nadmiernie przepełnione jak w szczycie sezonu. Wielkim plusem są też bardzo dobre pozesonowe ceny, które oferują hotele i biura turystyczne. Zaletą oferty jest to, że wyjazd odbywa się bezpośrednio z Raciborza, Rybnika i Wodzisławia.
Raciborskie biuro podróży ORINOKO Art & Travel od trzech lat organizuje oryginalne wczasy w Chorwacji, na Półwyspie Istria, w spokojnej i cichej miejscowości Rabac. Termin tegorocznych wczasów wrześniowych to 11–23.09.2015.
Poza klasycznym wypoczynkiem, organizator zapewnia swojej grupie możliwość udziału w dodatkowych wycieczkach w towarzystwie polskiego pilota i polskiej przewodniczki: całodzienny rejs statkiem tzw. "fish-picnic" na wyspę Cres, odwiedziny rodzinnej winnicy p. Bażon (degustacja 4 rodzajów wina, owocowych rakij, domowego sera, prsutu i chleba) oraz zwiedzanie pereł istryjskich: Rovinja (Wenecja Istrii) i Poreća (m.in. Bazylika Eufrazjana z mozaikami z VI w.). Hotele Martina i Girandella znajdują się w odległości 50 -100 metrów od morza i kamienisto-żwirowej plaży, w lesie piniowym, ok. kilometra od centrum miejscowości. Do dyspozycji gości jest w nich: restauracja, bistro, cafe bar, kącik internetowy, baseny z morską wodą. Pokoje 1, 2 i 3-osobowe (z możliwością dostawki) posiadają pełny węzeł sanitarny, telewizory LED z telewizją satelitarną i lodówki.

Cena imprezy, obejmująca transport, zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-osobowe z łazienkami, lodówką i TV), wyżywienie (śniadania i obiadokolacje w formie obfitego bufetu), ubezpieczenie NWiKL oraz opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas całego wyjazdu (imprezę prowadzi Dawid Wacławczyk), wynosi jedynie 1700 zł/os.
Posiadacze raciborskiej "karty seniora" oraz rodziny (lub grupy przyjaciół) wykupujące ofertę dla min. 4 osób, mogą liczyć na 100 zł zniżki (od osoby). Szczegóły i informacje można znaleźć na stronie www.orinoko.pl lub pod numerem telefonu: 502 557 238.
/artykuł sponsorowany/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




