Opiekun Osób Starszych w Niemczech – zawód z przyszłością!

0

Jeśli szukasz pracy w solidnej agencji zatrudnienia, zgłoś się do Interkadry.

Pracujesz jako Opiekunka osób starszych, a może interesuje Cię ta praca, jednak przeszkodą jest brak wystarczającego doświadczenia i rozeznania na rynku ofert pracy w opiece? Zgłoś się do Interkadry! Nasi eksperci do spraw rekrutacji doradzą Ci jakie kroki podjąć by zdobyć odpowiednie kwalifikacje i otrzymać pracę w solidnej agencji zatrudnienia. Trudny i wymagający rynek pracy w Polsce wymusza na kandydatach poszukiwania pracy w zawodach, które zaczynają się rozwijać. Usługi opiekuńcze są niewątpliwie branżą przyszłościową. Europa się starzeje, seniorzy stają się niesamodzielni. Zawód Opiekuna/ Opiekunki osoby starszej w domu prywatnym staje się jednym z najbardziej pożądanych profesji na rynku.

- reklama -

Gdzie zdobyć odpowiednie kwalifikacje?

Zawód Opiekuna, obok takich cech jak cierpliwość i życzliwość wobec osób starszych i niepełnosprawnych, wymaga także merytorycznego przygotowania. Opieka nad członkami rodziny jest bardzo cennym doświadczeniem, ale może okazać się niewystarczająca. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy, w ofercie szkół medycznych i policealnych znaleźć można wiele kierunków, które przygotowują do pracy z osobami starszymi: Opiekun Osoby Starszej, Opiekun Medyczny, Opiekunka Środowiskowa czy też Asystent Osoby Niepełnosprawnej. Szkolenia są prowadzone zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do osób, które w krótszym czasie chcą się doszkolić skierowana jest oferta przyśpieszonego kursu kwalifikacyjnego. Osoby zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy mogą zwrócić się do pośrednika z zapytaniem o możliwość uczestnictwa w kursie organizowanym przez Urząd. Ważna jest przede wszystkich umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy. Zanim wybierzemy placówkę, w której rozpoczniemy naukę, sprawdźmy czy dysponuje ona odpowiednim sprzętem i wyposażeniem do ćwiczeń praktycznych. Warto zorientować się czy szkoła przewiduje praktyki w takich placówkach jak np. DPS czy szpital. Dodatkowym atutem będzie jeśli po zakończonym szkoleniu otrzymamy certyfikat w dwóch językach.

 

 

Oferujemy darmowe kursy dla stałych pracowników

Nasi Klienci oczekują przede wszystkim znajomości języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym oraz doświadczenia w zakresie opieki nad starszą i schorowaną osobą. Te warunki muszą być spełnione by ubiegać się o naszą ofertę pracy. Osobom bez znajomości języka niemieckiego doradzamy rozpoczęcie nauki języka z doświadczonymi lektorami i szkołami językowymi. Wszystkie osoby zainteresowane nauką języka branżowego zachęcamy do skorzystania z ogólnodostępnych materiałów na naszej stronie internetowej: www.opiekunki.interkadra.pl/akademia-jezyka-niemieckiego . Kandydatom poszukującym możliwości rozwoju podstawowej znajomości języka oferujemy intensywne kursy organizowane cyklicznie w naszych oddziałach na terenie całej Polski. Stałym pracownikom natomiast zapewniamy projekt e-learningowego doszkalającego kursu językowego. Prowadzimy także bezpłatne szkolenia merytoryczne, które składają się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas szkolenia uczestniczki zapoznają się z zagadnieniami z zakresu chorób otępiennych, transferu oraz pielęgnacji pacjenta leżącego.

 

 

 

 

Etapy rekrutacji

Pierwszym etapem rekrutacji jest telefoniczna weryfikacja znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia. Po pozytywnym przejściu etapu telefonicznej weryfikacji kandydaci otrzymują zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne do naszego oddziału w celu dopełnienia niezbędnych formalności przed wyjazdem. Po podpisaniu umowy firma InterKadra kontaktuje się z kandydatami w celu zaprezentowania oferty pracy. W momencie otrzymania pozytywnej odpowiedzi przez rodzinę niemiecką, agencja rozpoczyna organizację podróży. Nasi Opiekunowie nie muszą martwić się o formalności ani ponosić kosztów dojazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia. Oferujemy bardzo dobre warunki płacowe, umowę dostosowaną do nowych przepisów, wprowadzonych w Niemczech od stycznia tego roku. Odprowadzamy składki ZUS od prognozowanej średniej krajowej przy zarobku do 5 tysięcy netto miesięcznie. Nie pobieramy żadnych opłat za pośrednictwo. Wszystkie osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy z naszą agencją zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: www.opiekunki.interkadra.pl. W celu lepszego poznania wybranej agencji zawsze zachęcamy Kandydatów do udziału w spotkaniach informacyjnych i giełdach pracy, organizowanych cyklicznie przez Interkadrę w województwie śląskim. Zapraszamy także do naszych biur regionalnych na terenie całej Polski.

 

 

 

 

 

 

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here