Gospodynie z Gamowa na imprezie kulinarnej w Krapkowicach

0

Cały ogród na stole, czyli Jesienne Smaki w Krapkowicach. To już czwarta edycja barwnej imprezy kulinarnej, na którą przyjeżdżają gospodynie z wielu powiatów Opolszczyzny i całego Śląska.

 

- reklama -

Gospodynie zachęcają do tego, aby na naszych stołach pojawiały się potrawy sezonowe, naturalne, przez nas wyhodowane: dynia, cukinia, buraki czy marchew. Wydarzenia kulinarne o różnej randze to już stały punkt w wielu kalendarzach imprez sołectw, gmin czy powiatów. Kolejne edycje wzbogacane są o nowe atrakcje i stają się coraz ciekawsze. W tym roku w Krapkowicach spotkały się blogerki, które na co dzień prowadzą blog kulinarny, gdzie można się dowiedzieć, jakie dania można przygotować z warzyw typowo jesiennych. Podczas imprezy zaprezentowało się też kilkudziesięciu wystawców prezentujących swoje regionalne wyroby. Gminę Rudnik na wystawie reprezentowały gospodynie z Gamowa zrzeszone w Związku Śląskich Kobiet Wiejskich.

 

Koło w Gamowie to niezwykle prężna około 15 osobowa grupa kobiet, które organizują wiele imprez i uroczystości w swoim sołectwie. Kołu szefuje już od lat sołtys wsi Gamów Pani Stefania Pendziałek. Na wystawę do Krapkowic gospodynie przygotowywały się jak zwykle sumiennie. Na stole zagościła rozgrzewająca imbirówka z cytryną, przetwory w słoikach: ogórki, papryki, buraczki. Nie zabrakło oczywiście wędlin czy zup na ciepło. Z ciast był keks bananowy, ciasto z agrestem, babeczki, serniki i wiele innych smakowitości. Gospodynie z Gamowa reprezentowały już wielokrotnie naszą gminę na wystawach potraw regionalnych za co składamy wyrazy podziękowania, podziwu i szacunku. Każdy z nas jest zapracowany, ma wiele obowiązków i rodzinnych i zawodowych, te Panie są przykładem, na to że wszystko można pogodzić jeśli ma się tylko motywację do działania.

 

Źródło: Urząd Gminy Rudnik

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here