Tetraedr nagrodzony na festiwalu Alchemia Teatru w Krakowie

0

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych "Alchemia Teatru" Tetraedr zaprezentował spektakl "Historia Pana Sommera".

Do II Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych "Alchemia Teatru" zaproszono tylko 15 najlepszych zespołów z całej Polski. Wśród nich znalazł się raciborski Tetraedr, który działa przy Raciborskim Centrum Kultury pod okiem Grażyny Tabor.

- reklama -

Festiwal odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. – OFMAT to próba nauczenia młodych ludzi krytycznego myślenia, nie krytykanctwa, a krytycznego myślenia, to spora różnica – tak o festiwalu mówi Ewa Różańska, Dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. W konkursowym jury zasiedli Zbigniew Bajek, Bogdan Renczyński, Andrzej Sadowski i Dariusz Starczewski.

Młodzi aktorzy z Raciborza zaprezentowali spektakl "Historia Pana Sommera". Przypadł on do gustu jury, które postanowiło nagrodzić Tetraedr. Oprócz podopiecznych Grażyny Tabor nagrody odebrali także Teatr Brama z Goleniowa, Pracownia Teatru z Zielonej Góry oraz Teatr Krzesiwo z Warszawy.

 

"Historia Pana Sommera" w wykonaniu Teatru Tetraedr z Raciborza
 
 

 

 

Stanisław Chludziński o spektaklu "Historia Pana Sommera":

Historia Pana Sommera opowiada o starym włóczykiju, który przez cały czas chodzi i chodzi… O tej historii opowiada trójka dzieci. Sam pan Sommer nie jest motywem przewodnim sztuki. Najciekawsze w tym wszystkim są historie w stylu „Dzieci z Bullerbyn”, czyli „Lekcja gry na fortepianie u Panny Funkel”. Chłopiec opowiada o strasznej nauczycielce w bardzo zabawny i szczery sposób. Bardzo mi się podobała scena, gdy główny bohater mówi o idealnym spacerze z dziewczyną, która mu się podoba. Niezwykle komiczna była też sytuacja, gdzie aktorzy opisywali swój idealny pogrzeb. Pan Sommer w tej sytuacji schodzi na drugi plan i zostaje zasłonięty tymi fantastycznymi scenami. Cały spektakl bardzo mi się podobał ze względu na naprawdę szczerą i prawdziwą grę aktorów oraz luz i lekkość, z jaką oglądało się przedstawienie.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here