Rewitalizacja RCK „Feniks” dzięki środkom z WFOŚiGW [WIDEO]

0

Dzięki środkom z WFOSiGW budynek RCK spełnia wszystkie wymogi ochrony środowiska. Dyrekcja już planuje instalację ogniw fotowoltaicznych. 

Budynek, w którym obecnie mieści się Rydułtowskie Centrum Kultury przez 29 lat służył jako pływalnia. Po pęknięciu misy w basenie niszczał. Misy nie dało się naprawić. Czekał na lepsze czasy. Po 5 latach udało się pozyskać dofinansowanie i zaadoptować budynek na budynek instytucji kultury, jaką jest Rydułtowskie Centrum Kultury. 

- reklama -
Pomysł na rewitalizację pojawił się pod koniec 2006 roku. W 2007 roku rozpoczęło się pisanie projektu. Władze miasta i dyrekcja zwrócili się do władz wojewódzkich o wsparcie projektu ze środków europejskich. Udało się. Komisja wojewódzka zauważyła budynek dawnej krytej pływalni. Rydułtowskie Centrum Kultury pozyskało dofinansowanie. Pieniądze pozyskano także z Urzędu Miasta oraz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Dużo pomógł również Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – Z Funduszu otrzymaliśmy dofinansowanie i pożyczkę na rzecz źródeł ciepła w budynku. Obiekt, który ma kubaturę ponad 16 tys. m2 nie mógłby funkcjonować bez ogrzewania. Dziś nie tylko mamy ogrzewanie, ale także spełniamy wszystkie wymogi ochrony środowiska – mówi Janina Chlebik-Turek, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury. Jak podkreśla dyrektor RCK, na tym na pewno współpraca z WFOŚiGW się nie skończy, gdyż w najbliższym czasie Centrum chciałoby zainwestować w ogniwa fotowoltaiczne. 
 
 
/p/ 

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here