I Międzynarodowe Zawody Mondioringu w Raciborzu [WIDEO]

0

14 listopada rozpoczęły się I Międzynarodowe Zawodów Mondioringu w Raciborzu. To pierwsze oficjalne zawody tego typu w Polsce.

Dziś na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbyły się I Międzynarodowe Zawody Mondioringu.

- reklama -

 

 

Zawody Mondioringu w Raciborzu są pierwszymi oficjalnymi pilotażowymi zawodami w naszym kraju. W krajach takich jak Fracja, Austria, Szwajcaria, Czechy, Mondioring jest już bardzo popularną dyscypliną sportu uznaną przez Międzynarodową Federacje Kynologiczną (FCI) za sport tej samej rangi co IPO.  Jako że są to pierwsze oficjalne zawody na które wyraził zgodę Związek Kynologiczny w Polsce, zostanie delegowana reprezentacja  członków zarządu działu szkolenia Polskiego Związku kynologicznego celem weryfikacji przeprowadzonych zawodów i podjęcia decyzji o oficjalnym uznaniu Mondioringu na równi z IPO  w Polsce. Sędzią głównym zawodów będzie doświadczony sędzia międzynarodowy z Francji. Pozoranci biorący udział w pierwszych oficjalnych zawodach w Polsce przyjadą z Francji, Austrii, Czech, Słowacji i Polski.

Mondioring jest to bardzo widowiskowy sport, a same zawody nie są jedynie „suchym” pokazem posłuszeństwa psa, a wydarzeniem posiadającym zaplanowany scenariusz z przygotowanym np. miejscem imitującym więzienie, starymi samochodami stojącymi na środku ringu tworzącymi elementy przeszkód. Raciborskie zawody odbędą się w scenerii nawiązującej do tematyki „Blues Brothers”.

 

 

/publ.d/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here