Tetraedr w spektaklu „Historia Pana Sommera”

0

18 grudnia w Domu Kultury Strzecha w Raciborzu będzie można obejrzeć spektakl "Historia Pana Sommera" w wykonaniu Teatru Tetraedr.

W piątek, 18 grudnia o godz. 18.00 w DK Strzecha przy ul. Londzina 38 w Raciborzu będzie można obejrzeć spektakl "Historia Pana Sommera" w wykonaniu Teatru Tetraedr, w reżyserii Grażyny Tabor. Na scenie zobaczymy Agnieszkę Rajdę, Jakuba Tabora i Łukasza Czogalika. Wstęp wolny.

- reklama -

 

 

 

O spektaklu "Historia Pana Sommera":
Narracja zwielokrotnionego obserwatora, ujawniająca prawdę, jest okazją do opowiedzenia kilku innych historii: o lekcjach gry na fortepianie u panny Funkel, nauce jazdy na rowerze matki czy przygotowaniu idealnej randki. Widzowie mają okazję zobaczyć scenę zaaranżowanego pogrzebu narratora z udziałem oprawców i dręczycieli z dzieciństwa.- To opowieść o miejscowym odszczepieńcu, wędrującym od świtu do nocy bez wyraźnego celu. Podejrzewany o klaustrofobię i dziwactwo mężczyzna poprzez niekończące się wędrówki staje się nieodłącznym elementem krajobrazu, jednak tak niewiele znaczącym, że jego zniknięcie nie zwraca niczyjej uwagi – opowiada o fabule reżyserka. Jedynym świadkiem tragicznego zniknięcia Sommera jest kilkunastoletni chłopiec, w którego rolę wciela się trójka młodych aktorów.

/p/

 

 

 

 

Tetraedr nagrodzony na festiwalu Alchemia Teatru w Krakowie

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych "Alchemia Teatru" Tetraedr zaprezentował spektakl "Historia Pana Sommera".

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here