G. Lenartowicz: To jest szkółka niedzielna z zakresu mediów

12

– Jakie trzeba mieć kompetencje, by być urzędowym klakierem bądź zgoła trefnisiem dworskim? – pytała w sejmie Gabriela Lenartowicz podczas dyskusji nad przyszłością polskich mediów publicznych.

 

- reklama -

 

 

Nie milkną echa zmian wprowadzanych przez sejm w zakresie mediów publicznych. Głosy niepokoju słychać nie tylko w kraju, ale i za granicą. Również posłanka reprezentująca ziemię raciborską zabrała głos w tej sprawie. Poniżej publikujemy wypowiedź z 29 grudnia, kiedy to podczas 7. posiedzenia sejmu obecnej kadencji miało miejsce pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji:


Poseł Gabriela Lenartowicz:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Chciałabym zapytać w kontekście zaproponowanej zmiany w ustawie. Członków zarządu telewizji i radia, w tym prezesa zarządu, a także członków rady nadzorczej powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw Skarbu Państwa między innymi spośród osób nie tylko posiadających  obywatelstwo  polskie,  czyli  narodowo poprawnych, ale także mających kompetencje w dziedzinie radiofonii i telewizji. Chciałabym zapytać, czy minister właściwy do spraw Skarbu Państwa będzie jednoosobowo określał kompetencje i doświadczenie tych osób w zakresie radia i telewizji, czy może będzie zasięgał jakichś opinii. A swoją drogą, jakie trzeba mieć kompetencje, by być urzędowym klakierem bądź zgoła trefnisiem dworskim? Ale tworzymy nowe europejskie standardy w dziedzinie edukacji.

(Dzwonek)

Wicemarszałek Stanisław Tyszka: Dziękuję, pani poseł.

Poseł Gabriela Lenartowicz: To jest szkółka niedzielna w zakresie mediów, radiokomitet. (Oklaski)

 

publ. /ps/

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

Lenartowicz w sejmie broni dwunastu pielęgniarek z Raciborza

Nie ma już w Sejmie Henryka Siedlaczka, jest za to Gabriela Lenartowicz. Jedną z pierwszych spraw poruszonych w obecnej kadencji przez jedyną przedstawicielkę ziemi raciborskiej jest kwestia "niewidzialnych" pielęgniarek.

 

- reklama -

12 KOMENTARZE

 1. Nalezy dać PILAMIZMOWI I PISLAMISTOM odpór gdyż prowadzą POLSKĘ W RUINĘ !!!!!!Ich niezłomny pislamista i guru PISLAMIZMU to od 1870 roku najgorsza doktryna polityczna dla POLSKI I POLAKÓW.Główna cecha to zemsta polityczna,głupota polityczna,oszukiwanie narodu i skłócanie POLAKÓW ,aby nie chodzili na wybory.Tak się stało ,garstka 18% PISLAMISTÓW zdobyła przez kłamstwo wyborcze władzę.Precz z falszywą polityką.Pislamiści nie damy zniszczyć POLSKI111

 2. PO od stołków nie chce się dać oderwać stąd te bicie piany.Przedtem za PO to był za to pluralizm w mediach jak u Orwella chyba bardziej.Zwolnienie kilkudziesięciu dziennikarzy którzy mieli odwagę mieć inne zdanie niż jedynie sluszna partia PO.Wszystkie media poobsadzane zostały przez ludzi z PO i PSL i to były te konkursy niby w których zawsze wygrywali ludzie jedynych słusznych partii. Teraz jest wycie że demokracja jest zagrożona podczas gdy przez 8 lat rządów PO i PSL jej w mediach prawie nie było. Np Komorowski miał w mediach w kampanii wyborczej wielokrotnie wiecej czasu antenowego niż A.Duda to samo było w czasie kolejnej kampani wyborczej do sejmu i senatu.Dziekujemy za takie układy.Koniec z tym !

 3. Posłowie PISlamisci kłamią w zywe oczy,robią hałas aby kazda dyskusja zamieniła się w harmider,bałagan ionopislamisci ratuja POLSKĘ -ale chyba przed doktryną kaczyńskiego naczelnego PISlamisty w kraju przy udziale niezłomnego Pislamisty.POLACY ratujmy się przed hordami pislamistów,to chora politycznie nacja.Ratujmy POLSKĘ I POLAKÓW PRZED pislamistami.Pani Gabrysiu trzymamy MY POLACY za Panią.Jest Pani rzeczowa to te głupoty pisowskie im wybić z głowy i pysków kłamliwych.Niech zyje POLSKA BEZ kłamliwych pisowców,pislamistów.

 4. Skoro poszesz że politycy PIS mają pyski kłamliwe i o hordach i islamistach.To islamistów chciała sprowadzić PO do Polski i teraz będziemy musieli ich sprowadzić.A pysk to ty trzymaj bo głupoty piszesz że czytać nie idzie.Dość agresji i chamstwa i prymitywizmu i zakłamania waszego ( twoje wpisy najlepiej to ilustrują).A sio od koryta.

 5. ofermo-czytac nawet nie potrafisz ,napisano PISLAMIŚCI – a ty analfabeto pisowski nawet zza brudnych okularów i zawszonych włosów nie czytasz co pieknie napisano fujaro.Jaeszcze raz piszę PISLAMISCI I PISLAMIZM – juz prtzeczytałeś,to idź spać.Państwo było normatywne a teraz za pis-u będzie -PREROGATYWNE- czyli nie ma prawa tylko obowiazuje co kurdupel polituyczny kaczynski uzna co wg stanu rzeczy jest przydatne i wtedy obowiazuje prerogatywa.To było za komunizmu co tak łamagi pisowskie lubicie pieprzyć.Protesty na ulicach naucza PISLAMISTÓW szacunku dla POLAKÓW I POLSKI.Tylko 18% polaków zagłosowało na chorą politycznie partię.POLACY WYGRAMY i nie będą hordy PISLAMISTÓW niszczyć POLKSKI I PRAWA POLSKI!!!

 6. A tak wygląda gerlamism w praktyce i do tego PO chciało doprowadzić również w Polsce: Grupa ok. 100 mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” zebrała się w noc sylwestrową w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry w Kolonii. Osaczali kobiety, napastowali je, a następnie okradali – informuje policja. Podobne napaści zarejestrowano także w Hamburgu i Stuttgarcie.
  Nacjonaliści 336 razy zaatakowali ośrodki dla uchodźców w Niemczech. „Nowa skala przemocy”
  Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas na Twitterze napisał o „obrzydliwych napaściach” i podkreślił, że sprawcy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Przedstawiciele policji i władz Kolonii w zachodnich Niemczech zebrali się we wtorek na nadzwyczajnym spotkaniu w związku z napaściami seksualnymi, do których doszło w sylwestra.

 7. Nie straszcie PiSem Polska jest jak na razie bezpiecznym krajem w przeciwieństwie do np Niemiec z powodu islamiskich imigrantów których przyjęły Niemcy.”Ani miasto ani policja nie jest w stanie zapewnić bezpieczenstwa turystom i mieszkańcom, zwłaszcza kobietom.Należy przyjąć że ,wysokie zagrożenie napaśią jest tu w w godzinach wieczornych i nocnych”-stwierdziła radna Koloni Judith Wolter.

 8. Gabriela Lenartowicz – która jako prezez WFOSiGW wykupiła reklamy funduszu ze sobą w roli głównej – we wszystkich możliwych mediach lokalnych (tam, gdzie potem startowała do województwa i potem do sejmu) – dziś broni demokracji medialnej 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here