„Współcześni bohaterowie są wśród nas” w styczniu na zamku

0

Za Polskę życiem i zdrowiem ryzykowano nie tylko dawno temu. Zamek zaprasza na prelekcje nt. dorobku i znaczenia udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.

 

- reklama -

 

 

– W dniach 18 i 19 stycznia zapraszamy do sali konferencyjnej na Zamek Piastowski w Raciborzu na ciekawe prelekcje nt. dorobku i znaczenia udziału żołnierzy Wojska Polskiego w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2015 r. na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku.

Prelekcje w dawnej siedzibie Piastów odbędą się w ramach cyklu „Za Polskę życiem i zdrowiem ryzykowano nie tylko dawno temu. Współcześni bohaterowie są wśród nas”. W spotkaniach na zamku wezmą udział przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa z Warszawy i Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

– Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, jak i wszystkich chętnych mieszkańców powiatu, wstęp bezpłatny – dodaje dyrektor Grażyna Wójcik. To już druga edycja imprezy.

Harmonogram spotkań:

18 stycznia 2016 r.: 17.00 – 18.30
19 stycznia 2016 r.: 13.00 – 15.00

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here