Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów zaprasza na wycieczki

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Oddział I Ziemi Raciborskiej zaprasza na wycieczki i wczasy. Pierwszy wyjazd organizowany jest już 17 maja.

17 maja raciborskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów organizuje wycieczkę na Górę św. Anny. W programie  znajduje się m. in. zwiedzanie klasztoru, amfiteatru, parku przyklasztornego, Olszowy – parku miniatur sakralnych. Cena wycieczki to 25 zł.

- reklama -

Miejscem następnego wyjazdu jest Otmuchów. Tu organizatorzy zaproponowali datę 2 lipca, na święto kwiatów. Otmuchów jest malowniczym miasteczkiem położonym w województwie opolskim. Można w nim zobaczyć m. in. renesansowo – barokowy ratusz z 1511r., pozostałości fortyfikacji okalających onegdaj miasto oraz Zamek Biskupi, warownię, która góruje nad Otmuchowem od przynajmniej XII stulecia. Tu koszt wycieczki wynosi 35 zł.

Trzecia wycieczka organizowana jest do Ołomuńca. Nasi turyści mogą pojechać tam 20 sierpnia. W planach przewidziano m. in. zwiedzanie miasta oraz wystawy kwiatów. Tu seniorzy, którzy cenią sobie zabytki będą mieli prawdziwy raj. Ołomuniecka starówka jest drugim co do wielkości w Czechach (po praskim Starym Mieście) zespołem zabytkowym. Stojąca na górnym Rynku Kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koszt tej wycieczki to jedyne 20 zł.

Wszystkie wycieczki rozpoczynają się o godzinie 8.00. Powrót przewidziano na godzinę 20.00.

Zapisać się na wyjazd można w biurze przy ulicy Staszica 27/14: w środy od godziny 10.00 do 14.00 lub telefonicznie (32 415314 i 788 540 166) Telefon odbierze pani Jola lub 324153074 i 669645474 wówczas będzie można rozmawiać z Panią Stasią).

Stowarzyszenie zaprasza również na wczasy. Miejscem pierwszych z nich będzie fantastyczna Macedonia, a dokładniej miejscowość Ohrid nad malowniczym jeziorem o tej samej nazwie. Wczasy potrwają dwa tygodnie od 14 lipca do 28 lipca. Koszt wyjazdu wynosi 1520 zł. Ohryd jako miasto został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się w nim przepiękne, liczne cerkwie, ruiny Bazyliki św. Erazma, pozostałości po twierdzy cara Samuela.

Druga propozycja Stowarzyszenia to wakacje w Węgierskiej Górce w Beskidzie Żywieckim. Turnus rehabilitacyjny będzie obejmować 10 dni zabiegowych (po dwa zabiegi dziennie) w dniach od 29 lipca do ósmego sierpnia. Koszt wczasów wyniesie 960 zł.

Zapisy na wczasy wraz z zaliczką 200 zł Stowarzyszenie przyjmuje w biurze oraz na spotkaniach od 1 do 15 maja i  od 2 do 30 czerwca.
publ. /jk/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here