Wiceminister Wójcik: konsekwentne zmiany dzięki liderom PiS

– "Dobra zmiana" będzie realizowana bezwzględnie, dzięki naszym liderom – Jarosławowi Kaczyńskiemu, Zbigniewowi Ziobrze, Beacie Szydło – zapowiada wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS goszczący dziś w Raciborzu.

 
Michał Wójcik, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości, gościł dziś w Raciborzu na uroczystościach otwarcia kaplicy zamkowej. Po ceremonii wziął udział w krótkim spotkaniu z udziałem członków raciborskiego koła Gazety Polskiej oraz radnych miejskich i powiatowych.

- reklama -

Przedstawiciel ministerstwa krótko omówił dotychczasowe osiągnięcia rządu oraz zamierzenia na przyszłość, skupiając się głównie na polityce społecznej i wymiarze sprawiedliwości. Zaczął jednak od uwag pod adresem opozycji, która utrudnia "dobrą zmianę" na wszelki możliwy sposób, nie będąc w istocie zainteresowaną jakąkolwiek konstruktywną pracą. – Tak naprawdę oni są zainteresowani tylko wyborami i odsunięciem PiS od władzy – skomentował wyrażając nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość dzięki swoim posunięciom przekona elektorat, by rządzić dłużej niż tylko jedną kadencję.

– W wielu krajach trwają spory których tematem jest trybunał konstytucyjny. Tak było we Włoszech, w USA przedmiotem sporu jest Sąd Najwyższy i nigdzie jakoś opozycja nie wychodzi na ulice – mówił w odniesieniu do marszów KOD-u i sporu o trybunał.

Jak zaznaczył, ministerstwo skupia się na kilku ważnych reformach w wymiarze sprawiedliwości. Pierwszą była reforma prokuratury, w kolejce czekają następne.

– Jeśli chodzi o program 500+, to Polacy są nam autentycznie wdzięczni i na różnych spotkaniach dziękują, że wreszcie ktoś pomyślał o zwykłych ludziach, a nie tylko o elitach – usłyszeli zgromadzeni.

Uczestników interesowało m.in. czy rząd ma w planach ukrócenie praktyk lichwiarskich. Wójcik potwierdził, że czynione są w tym kierunku działania. Pytano go także, dlaczego PiS toleruje i pozostawia bezkarne bezpardonowe ataki na prezydenta Dudę i prezesa Kaczyńskiego.

– Zadania które zostały postawione będą realizowane. Nie będzie zmiłuj się i zamiatania pod dywan, tyle jest patologii – zapowiedział minister Wójcik.

 

/ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

 1. „- Zadania które zostały postawione będą realizowane. Nie będzie zmiłuj się i zamiatania pod dywan, tyle jest patologii – zapowiedział minister Wójcik.” – no właśnie, janów, „szopa” ministra szyszko, przekręty w szkole męża premier i tak dalej i tak dalej

  i ciągle Kaczyński nierozliczony za FOZZ czy też afera ze SKOK-ami

 2. „Zadania które zostały postawione będą realizowane. Nie będzie zmiłuj
  się i zamiatania pod dywan, tyle jest patologii – zapowiedział minister
  Wójcik.”

  No właśnie – stadnina koni w Janowie, obsadzanie kierowniczych stanowisk dziwnymi ludźmi, zadłużanie kraju (ostatnio na 30 mld zł u Niemców), „szopa” ministra Szyszko, dziwne rzeczy dziejące się w szkole męża Pani premier, ciaglę Kaczyński nierozliczony za FOZZ, afera SKOK-ów, Macierewicz który powinien być osądzony za próby zniszczenia Rosomaka, i tak dalej. To co Pan mówił o patologiach?

 3. Wy piowcyi żyjecie we własnym świecie, oderwani od rzeczywistości. Ale na szczęście Polacy przetrzymali niejedno nieszczęście, przetrzymają i dobrą zmianę. Pytanie tylko, ile czasu zajmie sprzątanie po rządach Yara i spólki…

 4. ta 'Gazetka Polska’ to się nadaje do podcierania du.y, większego szmatławca w kiosku nie znajdziesz… A obecni na spotkaniu? Same pisowskie oszołomy: kler najważniejszy… ehhh, musimy przeżyć jakoś te czasy pod włładaniem Jarosława polskezbawa i broszki…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here