
Pilotażowy program ograniczający niską emisję w domach jednorodzinnych właśnie się rozpoczyna.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansuje termomodernizację domów jednorodzinnych. Wnioski o dotację będzie można składać w siedzibie Funduszu od 11 do 22 lipca bieżącego roku. Beneficjentami programu mogą być właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
W związku z naborem Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej uruchomi punkt konsultacyjny, w którym zainteresowane osoby uzyskają pomoc w wypełnieniu wniosku. Specjaliści będą dyżurować w Urzędzie 12, 14 i 18 lipca od 9.00 do 16.00 oraz pod numerem telefonu 32 419 14 17 wewn. 129.
Kwotę dofinansowania stanowi odpowiedni procent kosztów kwalifikowanych:
– 25 % w przypadku modernizacji źródła ciepła
– 15 % w pozostałych przypadkach
Maksymalna kwota dotacji na montaż ekologicznego źródła ciepła waha się od 12500 złotych (w przypadku instalacji pompy ciepła)do 2000 złotych (wymiennik ciepła/opłata przyłączeniowa do sieci cieplnej). Wsparcie można też otrzymać na instalację kolektorów słonecznych czy docieplanie ścian i wymianę okien.
Regulamin i wniosek o dofinansowanie są dostępne na stronie internetowej WFOŚiGW.
/kc/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













