
W czwartek została podpisana umowa pomiędzy Rafako a Polimeksem Energetyka, która ma rozpocząć współpracę między firmami.
W czwartek, 14 lipca, prezes Zarządu RAFAKO S.A. Agnieszka Wasilewska-Semail i Mirosław Skowron, prezes Zarządu Polimex Energetyka podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego przystąpienia do ewentualnego przetargu na rozbudowę mocy Elektrowni Ostrołęka.

Podpisana umowa pomiędzy raciborską Spółką a Polimeksem Energetyka ma być pierwszym elementem szerokiej współpracy pomiędzy firmami. – Uważamy, że możemy stworzyć mariaż, który będzie główną siłą napędową wokół kolejnego projektu. Oczywiście, będziemy musieli zmierzyć się z konkurencją innych światowych koncernów, nie mniej jednak uważamy, że posiadamy niezbędne zasoby i kompetencje, aby z sukcesem realizować blok w Ostrołęce – podkreśla Agnieszka Wasilewska- Semail, prezes Zarządu RAFAKO S.A.

Głównym założeniem podpisanego listu jest wspólne przystąpienie do ewentualnego postępowania przetargowego dotyczącego rozbudowy mocy energetycznych w Elektrowni Ostrołęka oraz wykonania prac w ramach umowy. – W technologii, wiedzy i umiejętnościach siła! Wspólnie z RAFAKO to posiadamy, dlatego chcemy przygotować się do zadań, jakie jeszcze zostały do zrobienia w polskiej energetyce – mówi Mirosław Skowron, prezes Zarządu Polimex Energetyka. – Posiadamy sprawne siły wykonawcze. Raciborska Spółka zaś doskonałe technologie. Jak dotąd nasza współpraca w Opolu oraz na budowie bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno układa się pomyślnie, dlatego chcemy ją kontynuować – dodał M. Skowron.
Kiedy dojdzie do przetargu liderem konsorcjum ma zostać Polimex Energetyka, odpowiedzialny za prace montażowo-budowlane. RAFAKO zaś, jako współkonsorcjant.

Justyna Korzeniak/Adventure Media
publ./kp/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)
