Gratka dla miłośników militariów. Będą czołgi i komandosi

0

W Gliwicach, a więc niespełna godzinę jazdy od Raciborza, 11 września odbędzie się piknik militarny. Będą flagowe pojazdy Polskiej Armii, czołgi, jednostka specjalna Agat i żołnierze 6 Batalionu Powietrznodesantowego.

- reklama -

 

Przed nami wielkie zbrojne wydarzenie. W niedzielę, 11 września, na plac Krakowski wjadą flagowe pojazdy Polskiej Armii, czołgi i inne wozy pancerne, pojawi się jednostka specjalna Agat i żołnierze 6 Batalionu Powietrznodesantowego.

Na szczęście będzie całkowicie pokojowo. W samo południe rozpocznie się Gliwicki Piknik Militarny promujący miasto jako jeden z najważniejszych ośrodków przemysłu zbrojeniowego w Polsce. Będzie to również okazja do uczczenia 65 rocznicy istnienia Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy” S.A. Piknik na placu Krakowskim rozpocznie się o godz. 12:00. Organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg ciekawostek prezentujących działalność trzech śląskich spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej: Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” sp. z o.o. w Gliwicach, Rosomak S. A. w Siemianowicach Śląskich oraz gliwickich Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy” SA., w których realizowane jest jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań w historii polskiej broni pancernej – modernizacja czołgów Leopard 2A4 do spolonizowanej wersji 2PL. Podczas pikniku zobaczymy m.in.: prezentację ciężkich pojazdów pancernych (w  tym czołgów i kołowych transporterów opancerzonych), żołnierzy jednostki specjalnej AGAT i 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic oraz eksponaty sprzętu pancernego wykonane przez modelarzy (źródło:bumar,gliwice.pl).

 

To nie jedyna masowa impreza militarna we wrześniu, która odbędzie się o przysłowiowy „rzut beretem” od Raciborza. 17-18 września w Ostrawie odbędą się tegoroczne Dni NATO połączone z Dniami Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej. Szczegóły poniżej:

 

 

 Dni NATO w Ostrawie odbędą się po raz szesnasty

Za nami szczyt NATO, a już we wrześniu, Sojusz Północnoatlantycki pojawi się niedaleko Raciborza. W Ostrawie odbędą się się Dni NATO, show w powietrzu i na ziemi, pełne myśliwców i pokazów specjalnych jednostek armii

 

 

 

 

 

 

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here