
Po raz trzeci w Akademii Fitness w Raciborzu świętowano Europejski Dzień Seniora. Dla seniorów przygotowano darmowe zajęcia.
20 października Akademia Fitness zaprosiła seniorów do wspólnej zabawy z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Były darmowe zajęcia – „Eliksir smukłości”, „Aktywne 18+”, „Obwód młodości”, a także warsztaty z fizjoterapeutą kobiet i konsultacje okulistyczne. Seniorki mogły skorzystać też z masaży, które wykonywali uczniowie z raciborskiego Medyka.
– Seniorki nie zawiodły nas i pełne entuzjazmu oraz energii z radością uczestniczyły w zajęciach. Frekwencja na zajęciach była tak wielka, że sala ćwiczeń wypełniona była po brzegi. Oprócz stałych klientek klub odwiedziło również wiele nowych osób, które postanowiły wprowadzić w swoje życie trochę aktywności fizycznej. Cieszymy się bardzo, że możemy propagować aktywny tryb życia i że udało nam się zarazić aktywnością już tak wiele osób – mówiła Joanna Armatys, właścicielka Akademii Fitness. – Pamiętajmy, że ruch jest ważny w każdym wieku – dzięki niemu nie tylko możemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim poprawić sprawność i kondycję organizmu. Serdecznie dziękujemy naszym aktywnym seniorkom za to, że mogliśmy razem uczcić ich święto, dziękujemy naszej fizjoterapeutce – Agacie Szczepaniak za przeprowadzone warsztaty, dziękujemy również uczniom Medycznej Szkoły Policealnej w Raciborzu oraz pracownikom gabinetu okulistycznego Doktor Marchewka za ich obecność w tym uroczystym dniu. Dziękujemy i do zobaczenia za rok – dodaje J. Armatys.






![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)




![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)

![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










