List do redakcji: Toniemy w śmieciach. Czy służby komunalne strajkują?

Przedsiębiorstwo Komunalne wywóz śmieci

– Ja wiem, że święta, że sylwester, ale co się dzieje od kilkunastu dni to głowa mała. Niedługo śmieci nas zasypią – skarży się mieszkaniec ul.  Opawskiej.

- reklama -

Pofatygujcie się z łaski swojej na Świński rynek i zobaczcie jak wygląda śmietnik. Śmieci dosłownie się wysypują. Co robi firma śmieciowa? – zadzwonił zirytowany Czytelnik.

Sprawdziliśmy. Okazało się, że mężczyzna niebezpodstawnie stracił cierpliwość. Rozmawiając z nami nie przebiera w słowach. Nie interesuje go, że Przedsiębiorstwo Komunalne przechodzi trudne chwile – niedawno zmienił się prezes, firma ostatnio startowała w przetargu śmieciowym od którego w dużej mierze zależy jej przyszłość.

Tłumaczymy, że PK ma harmonogramy wywozu i że w okresie świątecznym mieszkańcy produkują więcej śmieci, stąd może powstać takie wrażenie, że odpady nie są wywożone. – Jak tak mają działać, lepiej żeby ktoś inny wywoził śmieci. Na innych osiedlach nie jest lepiej, wystarczy się przejść i popatrzeć. Nawet ci z jednorodzinnych się skarżą. Znajomy opowiadał mi, że w czwartek miał mieć odebrany popiół. Wystawił kubeł, który został opróżniony dopiero w piątek, jak zadzwonił do firmy. Rób pan zdjęcia i napisz o tym, może to coś pomoże – kończy zdenerwowany.

/ps/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. W Polsce nie ma prawidłowej gospodarki odpadami a w Raciborzu są tylko śmietniki… Wstyd…

  2. Facet powinien najpierw iść do Traffiki i zapytać co robią te kartony w śmietniku! Powinny poskładane trafić do kontenera na makulaturę! Najpierw segregacja a dopiero to co zostaje powinno trafić do śmietnika. Skoro nikt tam nie segreguje to nic dziwnego, że śmietnik jest pełen!

  3. Trzeba brać przykład od najlepszych w Polsce – tam wszyscy segregują, nawet ci którym się nie chce… portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/naklo-czyli-wzor-do-nasladowania,55172.html

  4. Wszyscy oskarżają za bałagan w śmietniku firmy śmieciowe! Ludzie! Najwyższy czas segregować śmieci! Będzie więcej miejsca na tzw. odpady zmieszane, ekologicznie i bez stresu. Tylko trzeba chcieć!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here