Przed nami kolejna edycja Zielonych Czeków [ZDJĘCIA]

Zielone Czeki 2016/17

Do 17 marca w biurze WFOŚiGW w Katowicach można składać wnioski o przyznanie Zielonych Czeków. Sprawdź, kto może ubiegać się o tę nagrodę.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu Zielone Czeki. Po raz pierwszy nagrody wręczono w 1994 r. i od tej pory z okazji Dnia Ziemi kolejne podmioty, którym leży na sercu dobro naszego środowiska są w ten sposób wyróżniane przez WFOŚiGW.

- reklama -

Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym oraz zespołom złożonym z nie więcej niż trzech osób fizycznych w następujących kategoriach: innowacje i technologie, programy i akcje dotyczące ochrony przyrody, prace naukowo – badawcze, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, publicystyka ekologiczna oraz działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne (do 7 500 zł dla laureatów indywidualnych oraz do 15 000 zł dla zespołów) oraz pamiątkowe dyplomy.

Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibie Funduszu do 17 marca br., a prawo wskazania kandydata do nagrody przysługuje m.in. wydziałom ochrony środowiska jednostek samorządów terytorialnych, organizacjom pozarządowym z terenu województwa śląskiego, placówkom edukacyjnym, szkołom wyższym i instytucjom naukowym z terenu województwa śląskiego czy izbom gospodarczym z terenu województwa śląskiego.

Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Funduszu.

Zobacz relację z ubiegłorocznej gali wręczenia Zielonych Czeków:

 
wfosigw katowice

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:ekologia portal

/kc/
fot. WFOŚiGW w Katowicach

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here