Bezpłatne badania mammograficzne w Raciborzu

mammografia racibórz
Mammografia

Pod koniec lutego będzie istniała możliwość, by skorzystać z bezpłatnej cyfrowej mammografii.

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową mammografię. Mogą z niej skorzystać ubezpieczone kobiety od 50. do 69. roku życia, bez względu na miejsce zamieszkania, które w ciągu minimum dwóch ostatnich lat (lub nigdy) nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ. Nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie.

- reklama -

Badania odbywać się będą w mammobusie gliwickiego Centrum Onkologii przy Aptece Pod Różami przy ul. Opawskiej 124 w Raciborzu w dniach 23 i 24 lutego w godz. 8:30-15:30 oraz 27 i 28 lutego w godz. 10:00-17:00.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii, jeżeli była wykonana poza gliwickim Centrum Onkologii.

Badania będą wykonane najnowszej generacji cyfrowym mammografem Mammomat Inspiration, pozwalającym uzyskać najwyższą jakość obrazu przy stosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania. Organizator gwarantuje opis zdjęć przez minimum dwóch lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, a w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi zapewniona będzie bezpłatna opieka i dalsze niezbędne badania w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 32 278 98 96 oraz na stronie: www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/mammografia-w-mammobusie-coi

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here