Muzyka nie zna granic. Polsko-czeski koncert w Krzyżanowicach

krzyzanowice kosciol parafialny sw. anny

W najbliższą niedzielę w Krzyżanowicach odbędzie się koncert w wykonaniu połączonych polskich i czeskich chórów z towarzyszeniem orkiestry dętej gminy Krzyżanowice.

12 lutego o godz. 16:30 w kościele parafialnym w Krzyżanowicach odbędzie się koncert w wykonaniu połączonych polskich i czeskich chórów z towarzyszeniem orkiestry dętej gminy Krzyżanowice. Występować będzie jednocześnie ok. 100 muzyków: chór parafii św. Anny, Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice (Krzyżanowice), Chrámový sbor sv. Matouše a sv. Hedviky, Hatske žesťové kvarteto (Hat’) i Akademický pěvecký sbor VŠB-TUO (Ostrava). W programie koncertu m.in. utwory W.A. Mozarta, G.F. Händla, A. Dvořaka, Vangelisa, G. Verdiego oraz niesamowita Missa Brevis współczesnego kompozytora Jacoba de Haana. Wstęp wolny.

Koncert jest organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Ad libitum z Krzyżanowic i czeską gminę Hat’ w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia. Głównym celem projektu jest rozwój i pogłębienie współpracy zespołów chóralnych z czeskiej Haci i polskich Krzyżanowic poprzez przygotowanie i zorganizowanie wspólnych koncertów po obu stronach granicy. Oba zespoły współpracują już ze sobą od wielu lat. Wspólne występy na koncertach noworocznych, udział czeskich i polskich chórzystów podczas krzyżanowickich koncertów poświęconych pamięci Beethovena i Liszta pozwoliły na zapoznanie się i zawiązanie muzycznych przyjaźni.

- reklama -

muzyka nie zna granic koncert krzyzanowice

fot. polskaniezwykla.pl
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here