Wywiad z Magdą Walach. Spektakl „Najdroższy” z Teatrem Bagatela zobaczyliśmy w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Teatr Bagatela z Magdą Walach w Raciborzu
Teatr Bagatela z Magdą Walach w Raciborzu

Przy pełnej sali RCK Teatr Bagatela bawił raciborską publiczność.  

Ponad dwie godziny zabawy nie pozbawione były głębszego przesłania. Lekka sztuka według  Francis Vebera bawi trafnymi gagami i błyskotliwymi dialogami. W istocie widzowie pozornie lekkiej sztuki, znajdują w niej głębszy sens. Uważny widz nie tylko bawi się ale wynosi przemyślenia o wartościach, ludzkiej naturze i jego słabościach.

- reklama -

Z bardzo dobrą obsadą w Raciborzu wystąpił Teatr Bagatela. Nie tylko fabuła sztuki ale i znani aktorzy sprawili, że sala Raciborskiego Centrum Kultury w sobotni wieczór (11.02.2017) była pełna. W sztuce zagrała raciborzanka Magda Walach (aktorka Teatru Bagatela, znana również m.in. z serialu „M jak miłość”), która w Raciborzu od lat posiada wielu fanów.

Zobacz zdjęcia ze spektaklu „Najdroższy” w Raciborzu:

Autor francuskiej komedii, Francis Veber, wprowadza swego bohatera w kłopoty. François Pignon, rozczarowany życiem wymyśla sposób, aby ktoś zwrócił na niego uwagę. Donos do fiskusa wydaje się, że załatwia sprawę. Bohaterem interesuje się już nie tylko stróż prawa. Sprawy nabierają nieoczekiwanego zwrotu. Kłopoty potrafi zrozumieć Olga (Magda Walach), która staje się powiernikiem tajemnic François.

W nowej sztuce „Najdroższy” obok Magdy Walach (jako Olga) zagrali (od lewej na zdjęciu): Sławomir Sośnierz, Urszula Grabowska, Przemysław Branny, Kaja Walden, Magda Walach, Marcel Wiercichowski w roli głównej jako Francesco Pignon oraz Marcin Kobierski.


Wywiad z Magdą Walach 

Magda Walach przed spektaklem udzieliła redakcji portalu wywiadu, w którym między innymi opowiedziała o równowadze pomiędzy teatrem a szklanym ekranem. I chociaż całkowicie pochłonięta jest sztuce aktorskiej, raciborzanka zdradza nam czym zajmowałaby się gdyby nie grała na scenie. Zobacz wywiad zza kulis gdzie podglądnęliśmy również jak przebiegają przygotowania w garderobie na kilka minut przed wyjściem na scenę.

Na zakończenie rozmowy Magda Walach dziękowała wszystkim raciborzanom oraz Czytelnikom, którzy wspierają ją i przychodzą na spektakle z jej udziałem.

 

 

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here