Spotkanie z Maciejem Moskwą i Rafałem Grzenią w bibliotece

biblioteka raciborz rafal grzenia maciej moskwa

Książka „Sura” zawiera zdjęcia Macieja Moskwy i reportażowe miniatury Rafała Grzeni, które są owocem kilkukrotnych wypraw autorów do rewolucyjnej Syrii i dwóch wizyt na turecko-syryjskim pograniczu. 23 lutego w bibliotece można będzie się spotkać z autorami.

23 lutego o godz. 18:00 raciborska biblioteka (ul. Kasprowicza 12) zaprasza na spotkanie z pisarzem Rafałem Grzenią oraz fotografem Maciejem Moskwą, którzy są autorami książki „Sura”. Opowiedzą, jak powstała, jak wyglądała ich praca, a także skomentują swoje najważniejsze zdjęcia i teksty.

„Sura” pokazuje rewolucyjne pokolenie arabskiej wiosny, narodziny ekstremizmu islamskiego czy początki wielkiej wędrówki uchodźców do Europy. Jej autorzy na początku 2013 roku spotkali się przez przypadek w tureckim miasteczku Antakya. Rafał Grzenia zbierał materiały do reportażowej książki o Kurdach w Turcji, Maciej Moskwa przyjechał na pogranicze, by fotografować uchodźców syryjskich w tureckich obozach. Kilkanaście dni później pojechali razem do Syrii. W marcu i październiku 2014 roku podróżowali do uchodźców na pogranicze, planując wystawę i broszurę prezentującą dziesięcioro Syryjczyków, które pokazałyby ludzkie marzenia, emocje czy prywatne zwycięstwa i porażki. Ostatecznie projekt rozrósł się do formy książki z niemal dziewięćdziesięcioma fotografiami oraz towarzyszącymi im miniaturami reportażowymi.

- reklama -

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here