Rezi wkracza do akcji! [ZDJĘCIA]

Gmina z energią - konferencja 2017

Kampania „Gmina z (dobrą) energią” nabiera rozpędu. Właśnie ukazał się nowy spot adresowany przede wszystkim do młodzieży. Ale to nie koniec działań na froncie walki ze smogiem.

 

- reklama -

– Poprzedni spot, w którym wystąpił znakomity Franciszek Pieczka, wzbudził bardzo duże zainteresowanie i mnóstwo pozytywnych reakcji. Mamy nadzieję, że kolejny film, będzie cieszyć się co najmniej podobnie duża aprobatą – powiedział Patryk Swoboda podczas konferencji promującej nową produkcję przygotowaną w ramach kampanii „Gmina z (dobrą) energią”.

Bohaterem krótkiego filmu jest popularny youtuber Rezi –  czyli pochodzący z Wodzisławia Remigiusz Wierzgoń. – Założenie było takie, żeby nasze materiały były dostosowane do konkretnych grup docelowych – żeby trafiały do nich za pomocą ich sposobu argumentacji, ich konwencji i języka – podkreślał Swoboda. A dyrektor Biura Subregionu, Adam Wawoczny dodał, że Rezi bez wahania zgodził się na udział w kampanii. Nie tylko wziął udział w nagraniu spotu, ale zgodził się także udostępnić swój wizerunek na plakatach, które trafiły m.in. do szkół. – Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzież bardziej zainteresuje się problemem smogu – mówił Adam Wawoczny.


Źródło: gminazenergia.pl

Szkoły są więc kolejnym miejscem, w którym nie unika się tematu tzw. niskiej emisji. Do udziału w konkursie organizowanym w ramach kampanii zgłosiło się ponad 160 placówek, które przez cały rok kalendarzowy będą prowadzić różnego rodzaju zajęcia na temat smogu – wszystko po to, by już dzieci uczyły się właściwych zachowań związanych z dbałością o jakość powietrza. Całoroczny konkurs oraz szereg zaplanowanych już szkoleń ma pomóc utrzymać społeczne zainteresowanie kwestią niskiej emisji.

– Nie może być tak, że rozpocznie się wiosna i temat smogu zostanie odłożony na bok aż do przyszłej jesieni i zimy – zwracał uwagę Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia i przewodniczący naszego Subregionu. Wtórował mu prezydent Rybnika Piotr Kuczera podkreślając, że działania samorządów są niezwykle ważne, ale równie istotna jest polityka państwa. I zwracał uwagę na jeszcze jeden fakt: – Smog nie zna granic administracyjnych, dlatego nie ma sensu skupianie się wyłącznie na rankingach najbardziej zanieczyszczonych miast. Trzeba raczej jeszcze mocniej walczyć z tym problemem.
Kampania „Gmina z (dobrą) energią” obejmuje szereg działań informacyjno-edukacyjnych zaplanowanych na lata 2016-2018. Biorą w niej udział wszystkie gminy i powiaty zrzeszone w Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

 

 

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”. 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

/kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here