Dzień Kobiet w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

Kreatywne zajęcia, wysiłek fizyczny, samozaparcie. Prawie 30 pań aktywnie uczciło swoje święto.

W sobotę 11 marca w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy zorganizowano Dzień Kobiet. Tego dnia skupiono się na aktywności kobiet na wszystkich polach. – Chodziło nam o to, aby panie przekierowały swoją uwagę na rzeczy, które nie zajmują ich na co dzień – mówi Kamila Besz, organizatorka wydarzenia. – Zaproponowałyśmy paniom warsztaty, które pozwolą zajrzeć im do swojego wnętrza, serca, do swojej głowy i zastanowić się nad istotą kobiecości, poprzez refleksję ale też działanie twórcze – wyjaśniała.

- reklama -

Panie, w drugiej części spotkania miały okazję wziąć udział w zajęciach fitness. Trening, który poprowadził instruktor Adam Skowronek wywołał przyśpieszone bicie serc i uśmiech na twarzach uczestniczek.

Organizację wydarzenia wsparły Beata Matuszek i Agnieszka Pytlik z Fundacji „Re:akcja”. Sobotnie spotkanie zainaugurowało projekt „Digital Storytelling”, który panie realizować będą w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. – Pomysł na warsztaty Digital Storytelling wypływa z przekonania, że każda z nas ma swoją wyjątkową opowieść, a dzielenie się osobistymi historiami ma niesamowitą, terapeutyczną moc – wyjaśnia Beata Matuszek. – Opowieści pozwalają nam lepiej zrozumieć nie tylko innych, ale przede wszystkim siebie. Warsztaty digital storytelling to chwila na wgląd w siebie i twórczą pracę nad multimedialną opowieścią, wykorzystującą obrazy, filmy i dźwięk. Jesteśmy przekonane, że opowiadanie historii może zmienić świat. – dodaje koordynatorka projektu.

Kolejne zajęcia (dofinansowane są z Fundacji Stefana Batorego) odbędą się 25 marca o godzinie 10:30.

oprc. /mh/

Zdjęcia: GCK Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here