Raciborscy zapaśnicy z sukcesami na międzynarodowych turniejach

Ze złotem z zawodów w węgierskim Dorog wrócił Kamil Czarnecki. Z Chorwacji srebro przywiózł Dawid Ersetic. Sprawdź jak poradzili sobie inni zawodnicy Unii

Miniony weekend dla zapaśników MKZ Unia Racibórz należał do udanych. Zawodnicy z powodzeniem reprezentowali nasz kraj na  turniejach międzynarodowych. Najlepiej spisał się Kamil Czarnecki, który podczas zawodów kadetów w węgierskim Dorog w bardzo dobrym stylu wywalczył pierwsze miejsce w kat. 46 kg. Ponadto Gracjan Głogiewicz zajął 8. miejsce w kat. 63 kg, a startujący wagę wyżej Mariusz Tochwin zostałym tym razem sklasyfikowany na dalszej pozycji. W rozgrywanym równolegle turnieju juniorskim Filip Petrończak z MKZ Unia Racibórz wywalczył brązowy medal w wadze 60 kg. Natomiast jego klubowy kolega Mateusz Szewczuk uplasował się na 5. miejscu w wadze 66 kg.

Seniorzy Unii Racibórz brali natomiast udział w zawodach o Grand Prix Zagrzebia. Najlepiej w stolicy Chorwacji spisał się Dawid Ersetic, który w bardzo mocnej stawce rywali wywalczył srebrny medal w wadze do 59 kg. Dopiero w finale raciborzanin musiał uznać wyższość utytułowanego Masuto Kawany z Japonii. Drugi z zawodników Unii startujący w Chorwacji, Grzegorz Wanke zajął 10. miejsce w wadze 71 kg.