95 akcji raciborskiej drogówki w 2016 roku. Jaki był ich efekt?

0
policja racibórz

W 2016 roku raciborska drogówka przeprowadziła 95 różnego rodzaju akcji. To blisko 4 na tydzień. Najczęściej funkcjonariusze dbali o bezpieczny weekend i kontrolowali pieszych.

- reklama -

W 2016 roku Wydział Ruchu Drogowego KPP w Raciborzu zorganizował i przeprowadził następujące ogólnokrajowe i wojewódzkie wzmożone działania kontrolno – represyjne:

1. NURD 11 razy
2. PRĘDKOŚĆ 6 razy
3. PASY 4 razy
4. ALKOHOL, NARKOTYKI 6 razy
5. BEZPIECZNY WEEKEND 39 razy
6. TRUCK – BUS 3 razy
7. KONTROLA DROGOWA – PIESI 12 razy
8. TRZEŹWOŚĆ 11 razy
9. WOLNIEJ = BEZPIECZNIEJ 2 razy

W przeprowadzonych ogólnokrajowych działaniach kontrolnych p/n „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO” sumarycznie wzięło udział 155 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy ujawnili 684 wykroczeń, w tym 357 popełnianych przez pieszych użytkowników dróg, co dało efektywność na poziomie 4,4 ujawnionych wykroczeń na jednego funkcjonariusza.

We wzmożonych działaniach „PRĘDKOŚĆ” sumarycznie wzięło udział 92 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy skontrolowali 523 pojazdy, ujawniając 465 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, tj. 5,0 wykroczeń na jednego policjanta biorącego udział w działaniach.

We wzmożonych działaniach „WOLNIEJ=BEZPIECZNIEJ” sumarycznie wzięło udział 29 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy skontrolowali 190 pojazdów, ujawniając 156 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, tj. 5,3 wykroczenia na jednego policjanta biorącego udział w działaniach.

We wzmożonych działaniach „PASY” wzięło udział 54 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy skontrolowali 318 pojazdów, ujawniając 301 wykroczeń, co dało efektywność w postaci 5,8 skontrolowanych pojazdów na jednego policjanta oraz 5,5 ujawnionego wykroczenia.

We wzmożonych działaniach „ALKOHOL I NARKOTYKI” sumarycznie wzięło udział 110 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy skontrolowali i przebadali 5794 kierujących pojazdami. Podczas działań ujawniono 29 przypadków kierujących będących w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.

We wzmożonych działaniach „Trzeźwość” sumarycznie wzięło udział 92 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy skontrolowali i przebadali 6699 kierujących pojazdami. Podczas działań ujawniono 29 przypadków kierujących będących w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.

W przeprowadzonych działaniach kontrolnych p/n „KONTROLA DROGOWA – PIESZY” sumarycznie wzięło udział 124 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy ujawnili 591 wykroczeń, w tym 395 popełnionych przez pieszych użytkowników dróg, co dało efektywność w postaci 4,7 ujawnionego wykroczenia na 1 policjanta biorącego udział w działaniach.

W przeprowadzonych działaniach kontrolnych p/n „TRUCK BUS” sumarycznie wzięło udział 43 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy skontrolowali 156 pojazdów, tj. 3,6 skontrolowanego pojazdu na jednego policjanta WRD. Podczas działań zastosowano 117 środków prawnych, tj, 2,7 na jednego funkcjonariusza biorącego udział w działaniach.

W 39 przeprowadzonych działaniach kontrolnych p/n „BEZPIECZNY WEEKEND” sumarycznie wzięło udział 479 funkcjonariuszy WRD KPP w Raciborzu, którzy podczas działań ujawnili 41 kierujących będących w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu.

/ps/

źródło: raport KPP Racibórz za 2016 rok

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here