Koperta Życia w gminie Kuźnia Raciborska

koperta życia

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, itp.

- reklama -

Na wniosek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej Burmistrz Miasta Paweł Macha przystąpił do projektu „Koperta Życia”.

Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Koperty przekazane zostaną na Sesji Rady Miejskiej 23 marca 2017 roku sołtysom ,przedstawicielom Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz do Ośrodków Zdrowia w Kuźni Raciborskie, Rudach i Turzu.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here