Czy gmina Pietrowice Wielkie potrzebuje posterunku policji?

rada powiatu raciborskiego

O policjantów na stałe rezydujących w gminie upominał się radny Władysław Niedźwiecki. Co na to komendant raciborskiej policji?

- reklama -

Na dzisiejszej sesji rady powiatu komendant powiatowy policji w Raciborzu przedstawił radnym sprawozdanie za ubiegły rok. Przy tej okazji radny Niedźwiecki zagadnął o możliwość ulokowania w gminie którą reprezentuje, tj. Pietrowicach Wielkich, na stałe posterunku policji. Jak uzasadnił, w gminie odbywa się wiele dużych imprez oraz funkcjonuje duża firma produkcyjna Eko-Okna, ściągająca codziennie na jej teren 2,5 tys. pracowników generujących duży ruch pojazdów. Stąd też wzmożona działalność policji byłaby pożądana dla utrzymania właściwego porządku.

Inicjatywa utworzenia posterunku musi wyjść ze strony władz gminy, które do tej pory nie zgłaszają takiego zapotrzebowania. Komendant Łukasz Krebs jest otwarty na propozycję, o ile wolę taką wyrazi samorząd. Póki co mieszkańcy Pietrowic i okolicznych wiosek muszą zadowolić się obecnością dzielnicowego, który w określonych godzinach rezyduje w urzędzie gminy. – Pietrowice są bezpieczną gminą. Na razie to musi wystarczyć – skwitował komendant.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here